• Publicitate

Sofer autobus STM

Ne petrecem o buna parte din viata muncind. Cum gasim jobul optim pentru noi in Canada? Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de oferte si cautari de joburi. Va rugam postati astfel de anunturi in rubrica potrivita localitatii careia i se adreseaza.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri de muncă în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre joburi si carieră în Canada).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri de muncă folosiți rubrica locală din zona unde se află angajatorul sau solicitantul respectiv.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Sofer autobus STM

Mesajde JulianDorin » 21 Feb 2016, 14:15

Aviz celor interesati : pe anul 2016 STM (Société de transport de Montréal ) o sa angajeze 400 soferi de autobus. Vizitati sistematic pagina lor web (https://www.stm.info/fr/emploi ) pentru a afla cand trebuie sa aplicati.
JulianDorin

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Sofer autobus STM

Mesajde floare de colt » 08 Mar 2016, 21:04

Merci mult Iulian stii ceva despre interviu? cam ce te intreaba , ce trebuie sa vorbesti, sugestii,etc ? Merci anticipat.
floare de colt
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 1 data

Mesajde JulianDorin » 13 Mar 2016, 11:54

In general este un test de cunostinte generale,si de simulari de conducere autobus (adica ti se arata niste clipuri de filme si sa dai raspunsul bun).Trebuie sa ai experienta in ''service a la clientele'' si daca ai clasa 1 sau a 2 ai prioritate.Daca nu ai permisul,poti sa treci ca esti in decurs de al obtine (si binenteles ca trebuie sa procedezi imediat cu inscrierea la o scoala de soferi cunoscuta).Mult succes.
JulianDorin

Mesajde floare de colt » 13 Mar 2016, 12:45

Merci mult Iulian, de fapt te intrebasem de interviu pentru ca examenul scris l- am trecut. Interviul este mai "dificil".Merci
floare de colt
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 1 data

Mesajde JulianDorin » 18 Mar 2016, 08:23

Nu,nu este dificil.Trebuie sa dovedesti ca ai exprienta cu,clientii ( service a la clientele).
Trebuie sa dovedesti ca esti politicos,cunosti orasul,respectos.Ca nu te deranjeaza sa lucrezi seara-noaptea.....
In principiu STM cauta soferi care sa se descurce in Montreal,dar sa fie resepctosi cu clientii.Iti doresc multa bafta.
JulianDorin

Mesajde xplaur » 18 Mar 2016, 13:24

Va recomand sa cautati oameni onesti, care lucreaza deja, s-ar putea ca povestile lor reale sa va faca sa vedeti intr-o lumina noua acest job miraculos!
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 389 ori
I s-a multumit: 151 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Joburi si cariera