• Publicitate

despre job uri ca tehnician Videotron / Bell / etc

Ne petrecem o buna parte din viata muncind. Cum gasim jobul optim pentru noi in Canada? Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de oferte si cautari de joburi. Va rugam postati astfel de anunturi in rubrica potrivita localitatii careia i se adreseaza.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri de muncă în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre joburi si carieră în Canada).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri de muncă folosiți rubrica locală din zona unde se află angajatorul sau solicitantul respectiv.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

despre job uri ca tehnician Videotron / Bell / etc

Mesajde SteaDeMare » 29 Feb 2016, 11:39

Salutare colegi,

As vrea sa stiu mai multe despre acest tip de job / serviciile oferite clientilor /abonatilor.

Cu siguranta avem colegi care lucreaza in domeniu, poate doresc sa ne povesteasca pasii de urmat, eu fiind primul interesat,

Mentionez ca am terminat liceu de profil, electro-depanator -radio/tv ( Tehnoton / Iasi / promotia 2000 / poate mi gasesc vre un coleg prin breasla )

Deja am experienta in Ca, am lucrat si mai pot lucra orocand la o firma ce se ocupa cu retelistica si montaj de tv uri, doar ca prin toata Canada, eu om Insurat..nu I de mine ! :) ( momentan )

Merci ,
Caut job uri cash / 9 -17 / Montreal
15$ ora / minim 3 ore / 514 5033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 62 ori

Publicitate

Re: despre job uri ca tehnician Videotron / Bell / etc

Mesajde iulllian » 29 Feb 2016, 17:09

pai vrei sa vinzi serviciul catre clienti sau vrei sa instalezi serviciul pentru clienti ?
1.pachetele si configurarea lor le vezi pe site-urile oficiale. Habar n-am daca sunt dealeri care vand serviciile sau o fac doar prin reprezentantele lor.
2.instalarea se poate face la fel prin echipe partenere sau echipa proprie, depinde cum doresc sa implementeze partea de instalare a serviciilor.

PS: raspunsul e unul generalist.
Imagine
iulllian
Imi place aici si raman...

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 40 ori

Mesajde iulllian » 29 Feb 2016, 17:37

stii cum e aia cu barbatii iarta da nu uita ? uite un exemplu:

SteaDeMare scrie:Problema e elta,

...apoi apar intrebari de genu...sau si mai "colorate", cu care parca se spera a se diminua din handicap, se doreste poate castigarea unor ponturi, experiente traite si platite cu varf si indesat de altii...dar sper sa nu fie si cazul tau,iulian...initiatorul atator topice...de...sa nu spun cacao..dar multe din raspunsurile pe care se pare ca le cauti , le gasesti deja lecturand topice deja existente !

Sper sa nu par aiurea, doar mi am exprimat parerea...:)

acum suntem kitt ! asteptam de mult sa-ti dau o replica ca-ntre prieteni. A ramas valabil cand vii acasa iesim la o bere. Da si tu o cautare pe goagle despre servicii si cariere pe telecom.
Imagine
iulllian

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 40 ori

Mesajde SteaDeMare » 01 Mar 2016, 12:27

Iulian,stai jos ai nota 2 ! (Vezi cum faci poate ramai corijent ) :))

Astept relatari ale celor DIN Canada , care lucreaza cu van-uri cu scari deasupra si pline de cabluri ,mufe...

Ce variante / conditii de angajare sunt ?!

Merci,
Caut job uri cash / 9 -17 / Montreal
15$ ora / minim 3 ore / 514 5033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 62 ori

Mesajde floribadoiu » 01 Mar 2016, 14:38

SteaDeMare scrie:Salutare colegi,

As vrea sa stiu mai multe despre acest tip de job / serviciile oferite clientilor /abonatilor.

Cu siguranta avem colegi care lucreaza in domeniu, poate doresc sa ne povesteasca pasii de urmat, eu fiind primul interesat,

Mentionez ca am terminat liceu de profil, electro-depanator -radio/tv ( Tehnoton / Iasi / promotia 2000 / poate mi gasesc vre un coleg prin breasla )

Deja am experienta in Ca, am lucrat si mai pot lucra orocand la o firma ce se ocupa cu retelistica si montaj de tv uri, doar ca prin toata Canada, eu om Insurat..nu I de mine ! :) ( momentan )

Merci ,

Plate reuseste sefu' tau sa te cloneze si atunci poti sa faci ambele joburi si sa stai acasa cu familia.
floribadoiu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 61 ori
I s-a multumit: 34 ori

Mesajde marstg » 28 Iul 2016, 17:59

Aa tu vrei sa instalezi serviciul cum ar veni! Stiu ca e un român, Mihai, care lucrează ptr Videotron, mi-a instalat mie serviciul acum câțiva ani. Principala probă pe care trebuie sa o treci e sa știi să cari scara in spate, fara glumă, cei mai mulți candidați pică la proba asta. E un stil anume, scara in sine nu e grea, mai ales ca acuma sunt si de aluminiu. Adrian instaleaza Bell satelit in zona NDG-CDN. Pentru Videotron serviciul rezidențial e deservit de SC360 (subcontractor) cel de afaceri e deservit de angajații Videotron direct.
marstg
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Următorul

Înapoi la Canada - Joburi si cariera