• Publicitate

Stagiu fara plata

Ne petrecem o buna parte din viata muncind. Cum gasim jobul optim pentru noi in Canada? Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de oferte si cautari de joburi. Va rugam postati astfel de anunturi in rubrica potrivita localitatii careia i se adreseaza.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri de muncă în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre joburi si carieră în Canada).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri de muncă folosiți rubrica locală din zona unde se află angajatorul sau solicitantul respectiv.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: Stagiu fara plata

Mesajde Sly » 05 Iun 2016, 08:26

crsv scrie:He he ms pt link dar se vede ca nu l-ai citit rofl
""Another exception concerns college and university programs. The ESA does not apply to an individual who performs work under a program approved by a college of applied arts and technology or a university. This exception exists to encourage employers to provide students enrolled in a college or university program with practical training to complement their classroom learning. ""
Noi nu vorbeam de internship ci de stagiu care se incadreza perfect in descriere

Cred ca daca citeai ce am scris eu pe aici nu mai faceai postarea asta;
Sly scrie:Stagiatura/Internship inseamna altceva,este vorba despre o munca pentru care esti pregatit sa o faci sau in curs de pregatire (student) si pe care o faci ca sa prinzi ceva experienta si pentru care ar trebui sa fii platit....chiar daca nu 100% salariu dar macar un procentaj.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Publicitate

Mesajde crsv » 08 Iun 2016, 08:25

Din pacate intre ar trebui si ce scrie in lege e o diferenta uriasa . Am incercat sa-ti explic ca in primul and tu ca student ai nevoie de acel stagiu pt a-ti termina studiile , deci dupa 6luni-3ani de scoala nu stiu cati vor abandona pt ca nu sunt platiti 1-3 luni care de fapt si de drept sunt incluse in timpul scolii iar daca ai pret si sau bursa le primesti in aceasta perioada. Iar odata ce companiile stiu ca tu ai nevoie de el si nu sunt obligate sa te plateasca ai sanse cam de 0.0..... % sa gasesti un stagiu platit
crsv
Imi place aici si raman...

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 41 ori

Mesajde Gummy Bear » 08 Iul 2016, 15:10

In timp ce unii «comenteaza» altii profita si avanseaza in cariera... :)
Ar mai trebui lasate bla blaurile forumistice si mai multa actiune practica...concreta...lumea ar fi mai fericita si rezultatele mult mai concrete si adevarate...

Succese....inevitabile...bineinteles... :)

Bonjour M.B

Nous nous étions rencontrés quelques semaines auparavant, et comme promis, je reviens vers vous afin de vous informer de l'avancement de ma recherche de stage.

Je suis heureux de vous annoncer que j'ai été reçu en entretien cette semaine à Montréal et qu'un stage très intéressant m'a été proposé en développement durable et efficacité énergétique du bâtiment (les fameux projets "clef en main").

Je vous remercie pour le temps que vous m'avez accordé ainsi que pour vos précieux conseils.

Cordialement,
TF
BUILDING INSPECTOR
HVAC & GENERAL CONTRACTOR
Find us on facebook
https://www.batimentaplus.com
Gummy Bear

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 26 ori

Anterior