• Publicitate

Un alt website al romanilor din Calgary

Integrarea si viata in provincia Alberta (Calgary, Edmonton, Red Deer, Fort McMurray). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Un alt website al romanilor din Calgary

Mesajde dan_030 » 14 Aug 2009, 19:34

dan_030
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

O initiativa laudabila

Mesajde vassile52 » 21 Aug 2009, 23:39

Dar din pacate nu te poti loga la el.
vassile52
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 12 ori

Mesajde tweety_xtina » 25 Aug 2009, 12:38

...iar daca te poti loga vei constata ca nu prea exista activitate - media postarilor e cam de 2/luna... Inca sunt active subiecte de genul "La cumpana dintre ani 2008-2009... ", "Comandati cozonaci pentru sarbatorile de iarna: samd... Pacat :(
Nu mor caii cand vor cainii...
tweety_xtina
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Re: un alt website al romanilor din Calgary

Mesajde Theos » 31 Aug 2009, 00:49

dan_030 scrie:www.romaniinalberta.net
:blob:

.net sau .ca ... e tot ala.

Au luat ambele domenii ca sa fie siguri ...
Nu stiu de ce sari asa in sus de bucurie ... nu vezi ca sunt 2 forumuri moarte ?
Mai exact omorate, cum e traditia prin Alberta, cea mai dezbinata comunitate din Canada ....
Forumul e inchis, doar asa-zisii moderatori mai scriu cate ceva o data pe luna si ... bineinteles reclamele pt. realtori, in special KALLO, care e in toate ciorbele din Calgary ... ca doar-doar o mai gasi ceva clienti pt. casele ei ... :wink:
Theos
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde linux4ever » 03 Sep 2009, 13:24

Adevarul e ca nu se vrea nimic mai mult aici in Alberta. Forumurile foarte active au avut succes in special inainte de 2006 pana cand emigrarea a fost masiva. Acum, de cand s-au deschis orizonturile Europei si de cand lumea care a trebuit sa paraseasca tara, a cam parasit-o, nu mai exista interes in problemele comunitatii. Unii intrau pe forumuri sa piarda timpul, altii sa isi bata joc de conationali sub diferite pseudonime si unii intrau din interese diverse in a gasi informatii sau oameni care sa ii ajute pe noile meleaguri.

Cum emigratia s-a stopat intr-o mare masura, au ramas doar cei care au ajuns aici care au prieteni, casa, slujba si nu vad rostul forumurilor. Forumul de care discutati a fost ingropat pentru ca nu raspundea dorintelor comunitatii romanesti, ci doar vorbea in numele ei, al meu, al tuturor. Din nou, revin, cu aceeasi idee cu care am venit in urma cu un an de zile - cum ca este nevoie de un forum care sa ofere informatii utile pentru comunitate, chiar si in absenta emigratiei care sa reprezinte pe toti indivizii, fara reclame, fara siretlicuri sau alte beneficii ulterioare.

Un forum pe care oamenii sa isi gaseasca prieteni, indivizi care sa vrea sa ajute si sa ofere informatii de orice natura. Se pot face sectiuni despre magazine, timp liber, copii, gradinite, biserici, joburi, economie, samd...

Dar se vrea? NU... Cu asa oameni, asa comunitate, deci nu doriti mai mult, daca nu dati mai mult. Este intr-adevar cea mai trista comunitate de romani din Canada...dezbinata e putin spus...
In and out...
linux4ever
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 2 ori

Un nou forul in Alberta

Mesajde vassile52 » 05 Sep 2009, 08:51

www.romaniinalberta.net
Functioneaza f bine.
Chiar ieri l-am incercat.
Multumiri administratorului care a depus pasiune sa-l faca functionabil.
vassile52

I s-a multumit: 12 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Alberta - Rubrica locala