• Publicitate

Un alt website al romanilor din Calgary

Integrarea si viata in provincia Alberta (Calgary, Edmonton, Red Deer, Fort McMurray). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Mesajde linux4ever » 10 Sep 2009, 23:25

Nu prea cred... Vrea sa stau o vreme sa vad ce se alege intr-un final de toata povestea forumista.
In and out...
linux4ever
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 2 ori

Publicitate

Mesajde shogy » 11 Sep 2009, 14:38

Si eu ca si tine astept ceva drag in urmatoarele 2 luni asa ca mai bine ne indreptam atentia in partea aia. Sanatate.
shogy
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde linux4ever » 11 Sep 2009, 14:56

Got it! 8) Sanatate si tie!
In and out...
linux4ever
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde Vintila Cosma » 09 Ian 2010, 03:55

Salutare,

Ba baieti, ba fratilor hai sa tragem niste concluzii....

Palavrele nesfirsite de pe aceste forumuri au si picanteriile lor.Nu trebuie sa fi Mircea Badea la o partida de injuraturi cu Andrei Gheorghe, ca sa-ti iasa.Romanul e din fire "limbar".Durerea cea mare e ca nimerit in Canada o tara unde nu prea e la moda trancaneala autentica.Cea romaneasca.O betzie solitara iti iese mai bine.

Linux4 dar si altii sunt oameni de treaba.Isi omoara o groaza de timp ca sa dea info. cit mai clare.Forumul prin natura lui asta e.Nu reclame comerciale si spam.Varianta cumpararii de domeniu e una buna (nu singura) dar cum ai garantia ca nu o sa inceapa unii sa se verse....N-au oamenii unde sa se usureze, sa injure sau sa laude viata lor din Canada si uite asa apar petele de ulei pe care calca si altii.

Folosindu-se aceasta baza facuta de inspiratul G.Hoidrag s-ar putea stringe toti cei care sunt "valuable" cu postari numeroase si folositoare, intr-un grup virtual de sub-moderatori pe forumurile locale.Cite doi, trei, cinci, citi vor fi fost "adevarati".Nici nu e greu sa-i cooptezi.Accesul e doar electronic, nu prin Canada Post.Ce sa te mai apuci de o alta "biserica".Cu un shef. Poate un mic dictator, poate si un adevarat comunicator.O dai cu var pe aia care o ai si scoti uscaturile afara.Postarile pline de venin si bascalie (nu umor) vor fi sterse.Din prima.Fara avertismente.

E foarte adevarat ca nu-i vei coopta pe toti cei 10 mii din Alberta sau 40 de mii din GTA.Nici nu e cazul.E suficient sa fie macar cei ce sunt activi si rationali care sa fie cit mai la obiect pe temele propuse sau pe cele deja existente.Nu va iesi o Wikipedia.Dar sigur va evolua.E pacat de atita info. strinsa de care sa se aleaga praful cum s-a mai intimplat cu alte subforumuri locale.

Hai sa trecem de bancul ala nenorocit care zice ca in Canada, intr-o firma cu un angajat roman, nu mai vine un altul decit daca pleaca primul.

Io nu-s prea vechi prin Canada, in fine nu am depasit baza in piramida lui Maslow, (in RO eram mai sus :-) am inca probleme existentiale cotidiene pe care incerc sa le depasesc fara scandal si frustrare si doresc sa mentinem acest loc comun, caci pina la CBC cu program in limba romana 24 de ore mai e cale lunga.

Mersi de timp.
Anything that can possibly go wrong, does !
Murphy's law.
Vintila Cosma
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde linux4ever » 11 Ian 2010, 08:06

Am ajuns la concluzia ca nu ma mai bag in troaca. Stii cum se zice... Chiar nu merita!
In and out...
linux4ever
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde mufipuffy » 15 Ian 2010, 07:18

Cum se face ca Linux4ever are postarea redata pe 2008 si e dupa postarea lui Vintila care are postarea redata pe 2010... Hmmm ciudat...
4 aug - ouverture de dossier
INT - 23 noi ofiter -
mufipuffy
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Alberta - Rubrica locala