• Publicitate

Edmonton- un oras periculos?

Integrarea si viata in provincia Alberta (Calgary, Edmonton, Red Deer, Fort McMurray). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Edmonton- un oras periculos?

Mesajde Tymeea » 11 Iul 2014, 01:48

In ultima vreme, am citi mult pe net despre Edmonton, locul unde ne gandeam sa ne stabilim pt inceput; cei care sunteti stabiliti acolo, v-ati simtiti vreodata in nesiguranta? la capitolul siguranta sta destul de prost, mereu pe primele pozitii pt high crime rate. Ma gandesc ca sunt zone bune si proaste, dar nu poti sa te izolezi intr-o anumita zone, e imposibil.
As vrea niste pareri ale celor care locuiesc acolo.
Tymeea
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Edmonton- un oras periculos?

Mesajde cloverfield » 11 Iul 2014, 05:16

Eu mi-as face mai multe griji in legatura cu iarna decat cu criminalitatea din deadmonton :lol: .
my name is famous, but my face is unknown
cloverfield
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 8 ori

Re: Edmonton- un oras periculos?

Mesajde Florpa » 16 Noi 2014, 01:03

Subscriu la partea cu iarna!!!! Iar articolele pe care le gasesti sunt destul de vechi. Am dat si eu peste ele. Au ramas cateva zone pe care ei le considera rau famate dar nu e chiar ce iti imaginezi tu. Gen, considera cartier famat comunitatea in care lasi bicicleta copilului in fata casei aruncata pe iarba si ti'o fura careva. Are casa gard = cartier rau famat. Si nu vezi multe garduri pe aici.
Florpa
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 0 data

Înapoi la Canada - Alberta - Rubrica locala