• Publicitate

Permis conducere temporar pentru Alberta

Integrarea si viata in provincia Alberta (Calgary, Edmonton, Red Deer, Fort McMurray). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Permis conducere temporar pentru Alberta

Mesajde iul1an » 04 Ian 2015, 19:31

Buna seara din nou! Turist in Alberta , momentan conduc autoturism cu permisul de Romania.Peste doua saptamani imi expira cele 3 luni in care din cate stiu eu pot circula cu permisul de Romania.Intrebare: se poate obtine vreun permis temporar emis de institutiile din Alberta pe baza de examen ceva? sau nu mai pot conduce autoturismul dupa cele 3 luni? Multumesc
iul1an
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 2 ori

Publicitate

Re: Permis conducere temporar pentru Alberta

Mesajde Isostar » 06 Ian 2015, 11:45

Esti turist sau imigrant? Sunt doua procese diferite, cu solutii diferite. Turistul nu va primi carnet temporar in Canada si poate sa conduca in continuare cu permisul international de sofer emis in Romania.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Re: Permis conducere temporar pentru Alberta

Mesajde bogdancion » 06 Ian 2015, 11:55

Vezi ca gresesti...si turistul primeste permis temporar daca sta mai mult de 6 luni..ex.parinti cu super viza...
BUNA ZIUA LA TOATA LUMEA
bogdancion
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 4 ori

Înapoi la Canada - Alberta - Rubrica locala