• Publicitate

Quebec to Alberta

Integrarea si viata in provincia Alberta (Calgary, Edmonton, Red Deer, Fort McMurray). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Re: Quebec to Alberta

Mesajde malina3se » 14 Mar 2015, 21:22

Daca esti rezident permanent totul e ok. Ba mai mult, ca sa te convingi singur uitate la cardul tau de rezident...vei vedea ca scrie rezident permanent in Canada, nu scrie rezident permanent in Quebec. Cand faci aplicatia pt viza din Romania, intr-adevar aplici pt Quebec pt ca e mai usor de venit in Canada. Dar odata ce ai ajuns aici, poti sa locuiesti si sa muncesti in orice colt al Canadei. Esti rezident permanent in Canada, nu in Quebec. Iar cand vei ajunge sa fii cetatean, vei fi cetatean canadian! ;-)
malina3se
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 9 ori
I s-a multumit: 4 ori

Publicitate

Mesajde ARES2000 » 15 Mar 2015, 12:10

Ok, merci mult ;)
eu de ce am intrebat, pentru ca am auzit ca trebuie ceva document special anume pentru alberta...
DCS:18.11.2010
CSQ:13.11 12 +
CM-7.06.13
V-06.08.2013
Zbor- 07.09.2013/Ville de Quebec
ARES2000
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Mesajde carmen99 » 15 Mar 2015, 20:01

ARES2000 scrie:Ok, merci mult ;)
eu de ce am intrebat, pentru ca am auzit ca trebuie ceva document special anume pentru alberta...

poate doar certificat de redneck :D
carmen99
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 7 ori

Mesajde carmen99 » 15 Mar 2015, 20:09

pt permis: A valid licence from another Canadian jurisdiction can be exchanged for an equivalent class (Classes 1 through 7) of operator’s licence. Testing is not normally required. A vision screening is required for all classes.Applicants must produce acceptable identification and proof of residency.
trebuie sa aplici pt alberta health card dupa ce ai ,proof of residency.
Si cam atat.
carmen99
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 7 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Alberta - Rubrica locala