• Publicitate

Cautam apartament 2 bedroom Calgary

Anunturi imobiliare in Alberta: cereri, oferte, inchirieri, subinchirieri, vanzari si cumparari de locuinte - case, condo, apartamente, subinchiriere, camere de inchriat. Anunturile agentilor imobiliari vor trebui contractate cu realizat.com inainte de a fi publicate. Va rugam sa ne contactati la [email protected]
Răspunde

Cautam apartament 2 bedroom Calgary

Mesajde Anais&co » 21 Noi 2015, 02:53

Buna,

As fi interesata de un apartament 2 bedroom in Calgary, prin zona Chinook mall. Daca aveti informatii, va rog sa imi trimiteti un mesaj privat sau aici pe forum.Luna Decembrie avem cazarea asigurata dar de pe 31 dec trebuie sa ne mutam . Vom fi in Calgary de pe data de28 noiembrie.

Multumesc

Sent from my iPhone using Tapatalk
Anais&co
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Cautam apartament 2 bedroom Calgary

Mesajde carmen99 » 21 Noi 2015, 21:44

Prin zona chinook mall sunt multe blocuri la doi pasi de el si noi am locuit prin zona aia . Azi am trecut pe-acolo si chiar mi-am aruncat ochii pe afisele din fata blocului si scria no vacancy. Dar afisele se pot schimba zilnic . Cel mai bine si mai usor il gasiti voi personal . Multi proprietari vor sa se intalneasca fata in fata cu viitorii chiriasi, doar ,,bombele'' se gasesc de la distanta ,care nu recomand. La 2 statii sud de mall mai sunt multe blocuri pt inchiriere, deci sperante sunt de gasire. Cele mai multe apartamente se posteaza la inceputul lunii pt ca chiriasul e obligat sa dea 30 de zile de notice si majoritatea o fac prin prima zi din luna . Puteti sa intrati pe acest site sa va faceti o idee despre apartamente, daca nu stiati deja : http://www.kijiji.ca/b-apartments-condo ... 37l1700199
Noroc
carmen99
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 7 ori

Mesajde carmen99 » 21 Noi 2015, 21:54

[quote="carmen99"]Prin zona chinook mall sunt multe blocuri la doi pasi de el si noi am locuit prin zona aia . Azi am trecut pe-acolo si chiar mi-am aruncat ochii pe afisele din fata blocului si scria no vacancy. Dar afisele se pot schimba zilnic . Cel mai bine si mai usor il gasiti voi personal . Multi proprietari vor sa se intalneasca fata in fata cu viitorii chiriasi, doar ,,bombele'' se gasesc de la distanta ,care nu recomand. La 2 statii sud de mall mai sunt multe blocuri pt inchiriere, deci sperante sunt de gasire. Cele mai multe apartamente se posteaza la inceputul lunii pt ca chiriasul e obligat sa dea 30 de zile de notice si majoritatea o fac prin prima zi din luna . Puteti sa intrati pe acest site sa va faceti o idee despre apartamente, daca nu stiati deja : http://www.kijiji.ca/b-apartments-condo ... 37l1700199
Noroc, si nu ezitati daca aveti intrebari despre alte zone ,acte,magazine ,etc ,daca stiu va raspund cu placere.
carmen99
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Anais&co » 22 Noi 2015, 03:16

Multumim mult Carmen, m-am mai linistit.

Anais&co
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde carmen99 » 25 Noi 2015, 21:34

Anais&co scrie:Multumim mult Carmen, m-am mai linistit.

Nu-i pt ce, aveti pe cineva sa va astepte la aeroport si sa va duca la destinatie?
Gabi
carmen99
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde cristi_blidea » 10 Dec 2015, 15:09

https://www.rentfaster.ca/Calgary.php

Noi cu rentfaster am cautat tot timpul apartamente de inchiriat. Merita sa incerci. :)
cristi_blidea
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Înapoi la Canada - Alberta - Rubrica imobiliara