• Publicitate

Caut profesor de franceza in Chisinau

Raspunsuri la intrebari despre emigrarea in Canada puse de catre cei care aplica din Republica Moldova. Consultatii virtuale si opinii personale. Informatie utila atat pentru noii veniti cat si pentru cei care ii sustin de acasa. Atentie: aceasta rubrica este singura unde este permisa publicarea de continut in limba rusa.
Reguli forum
Atenție: rubrica "Republica Moldova" este destinată numai conversațiilor în limba rusă și temelor care se adreseaza DOAR celor din Republica Moldova. Subiectele care îi privesc și pe români vor trebui publicate în rubrica în care se potrivesc cel mai bine din RESTUL rubricilor forumului.

Astfel, este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri/oferte oferte de joburi sau locuințe, precum și anunțuri legate de procesul de emigrare în această rubrică (destinată exclusiv comunicării între utilizatori în limba rusă și/sau pe probleme specifice comunității din Republica Moldova). De asemenea, este INTERZISĂ publicarea de subiecte în dublu exemplar, respectiv atât la rubrica "Republica Moldova" cât și la rubrica destinată românilor.

Pentru anunțuri de cereri/oferte de joburi sau locuințe folosiți rubrica locală din zona unde locuiți sau în care căutați/oferiți job.

Pentru anunțuri legate de procesul de emigrare (formalități, timeline-uri, acte, teste limbă etc.), folosiți rubrica "Canada - Emigrarea pe partea franceză/Quebec" sau "Canada - Emigrarea pe partea federală/engleză", după caz.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Mesajde Nicolae 30001 » 13 Noi 2012, 09:14

daliabinzari scrie:Eu am invatat franceza de la 0 cu un profesor de franceza numai ca el nu traieste in Moldova ci in Germania,am invatat prin skype,vreo 6 luni,cind mai des cind nu prea,eram ocupati noi la lucru.Mi-a placut de el,este foarte responsabil!te ajuta cu acte si cu altele.Numai ca el nu vorbeste romineste,stie multe limbi dar romina nu,in schimb stie rusa!pentru cei care stiu rusa e varianta super.Noi am dat interviu usor,ofiterul a spus ca avem franceza buna,intelegeam totul,raspundeam. In plus la asta ne-a ajutat acum si cu bilete ieftene,prin compania de turizm unde lucreaza.Dar la moment el nu poate sa ocupe cu cineva,ca pina in martie e ocupat,apoi pe cine il intereseaza intrebati va dau contactele lui.

trimite-mi te rog si mie contactele persoanei date,e-mail meu [email protected]
Salut! trimitem si mie datele lui pe [email protected]. Mersi mult.
Nicolae 30001
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde cornelcibuc » 14 Noi 2012, 02:19

salut, mahukarolina,da-mi adresa sau spune cum se poate de-l contactat pe profesorul dat,adresa mea de email este - [email protected]
multumesc anticipat
cornelcibuc
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde VaSaby » 28 Noi 2012, 14:45

dimitrevna scrie:Buna, iata un site pentru doritorii de a invata franceza, in special celor ce o studiaza singuri, mi-e mi-a placut mult, metionez ca este un site rusesc si e nevoie de cunoscut limba rusa, cer scuze daca ceva.

:oops:

http://french-films.my1.ru/

Salut Dimitrevna,
E super site-ul. :thumbleft: :thumbleft: :thumbleft: :thumbleft:
Merci mult.
VaSaby
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde dimitrevna » 29 Noi 2012, 02:40

VaSaby scrie:
dimitrevna scrie:Buna, iata un site pentru doritorii de a invata franceza, in special celor ce o studiaza singuri, mi-e mi-a placut mult, metionez ca este un site rusesc si e nevoie de cunoscut limba rusa, cer scuze daca ceva.

:oops:

http://french-films.my1.ru/

Salut Dimitrevna,
E super site-ul. :thumbleft: :thumbleft: :thumbleft: :thumbleft:
Merci mult.

Salut, cu placere, mi-e la fel mi-a fost recomandat de susha, ... e foarte util...mai ales cit trebaluiesti prin casa, poti asculta radio...
Iata inca citeva link-uri pentru a studia franceza...aici ai nevoie sa te inscrii : http://www.busuu.com/enc si http://livemocha.com/ .. eu chiar imi fac notite in caiet ceea ce tine de gramatica.
Mult succes tutror la invatat! :wink:
02.02 Ne informăm.
02.03 Învăţăm franceza, engleza.
dimitrevna
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 1 data

Mesajde shusha » 29 Noi 2012, 08:11

dimitrevna scrie:... recomandat de susha

... eu sunt shusha... :P ... :lol: :lol: :lol:
shusha
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 4 ori

Mesajde dimitrevna » 29 Noi 2012, 09:32

shusha scrie:
dimitrevna scrie:... recomandat de susha

... eu sunt shusha... :P ... :lol: :lol: :lol:

Scuze shusha ...greseala automata :wink: ... dar de fapt cum se citeste shusha? şuşa? :D
02.02 Ne informăm.
02.03 Învăţăm franceza, engleza.
dimitrevna

I s-a multumit: 1 data

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Aplicanti din Republica Moldova (ROM-RUS)