• Publicitate

Caut profesor de franceza in Chisinau

Raspunsuri la intrebari despre emigrarea in Canada puse de catre cei care aplica din Republica Moldova. Consultatii virtuale si opinii personale. Informatie utila atat pentru noii veniti cat si pentru cei care ii sustin de acasa. Atentie: aceasta rubrica este singura unde este permisa publicarea de continut in limba rusa.
Reguli forum
Atenție: rubrica "Republica Moldova" este destinată numai conversațiilor în limba rusă și temelor care se adreseaza DOAR celor din Republica Moldova. Subiectele care îi privesc și pe români vor trebui publicate în rubrica în care se potrivesc cel mai bine din RESTUL rubricilor forumului.

Astfel, este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri/oferte oferte de joburi sau locuințe, precum și anunțuri legate de procesul de emigrare în această rubrică (destinată exclusiv comunicării între utilizatori în limba rusă și/sau pe probleme specifice comunității din Republica Moldova). De asemenea, este INTERZISĂ publicarea de subiecte în dublu exemplar, respectiv atât la rubrica "Republica Moldova" cât și la rubrica destinată românilor.

Pentru anunțuri de cereri/oferte de joburi sau locuințe folosiți rubrica locală din zona unde locuiți sau în care căutați/oferiți job.

Pentru anunțuri legate de procesul de emigrare (formalități, timeline-uri, acte, teste limbă etc.), folosiți rubrica "Canada - Emigrarea pe partea franceză/Quebec" sau "Canada - Emigrarea pe partea federală/engleză", după caz.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Mesajde shusha » 29 Noi 2012, 09:54

dimitrevna scrie:
shusha scrie:
dimitrevna scrie:... recomandat de susha

... eu sunt shusha... :P ... :lol: :lol: :lol:

Scuze shusha ...greseala automata :wink: ... dar de fapt cum se citeste shusha? şuşa? :D

:lol: ... Da, da... Şuşa... :lol:
shusha
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 4 ori

Publicitate

Mesajde ya.mtl2010 » 29 Noi 2012, 13:55

shusha scrie:
dimitrevna scrie:
shusha scrie:
dimitrevna scrie:... recomandat de susha

... eu sunt shusha... :P ... :lol: :lol: :lol:

Scuze shusha ...greseala automata :wink: ... dar de fapt cum se citeste shusha? şuşa? :D

:lol: ... Da, da... Şuşa... :lol:

E posibil asa ceva? Sa se scrie Shusha si sa se citeasca Şuşa? :) Vai de mine! Iar eu citem pina acum S-h-u-s-h-a. Ce sa ma fac acum? :)
ya.mtl2010
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 1 data

Mesajde SashaMary » 08 Ian 2013, 12:36

Buna, ajutati-ne avem nevoie de pofesor de franceza, dar sa cunoasca aproximativ intrebarile de la interviu...in principiu ne intereseaza cei care lucreaza prin skype deoarece avem copil mic si nu ne putem deplasa. mersi anticipat...
SashaMary
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 0 data

Mesajde ya.mtl2010 » 08 Ian 2013, 19:42

SashaMary scrie:Buna, ajutati-ne avem nevoie de pofesor de franceza, dar sa cunoasca aproximativ intrebarile de la interviu...in principiu ne intereseaza cei care lucreaza prin skype deoarece avem copil mic si nu ne putem deplasa. mersi anticipat...

A cunoaste aproximativ? La interviu poate sa te intrebe orice, ORICE! Sa inveti prin Skype o limba straina? Nu cred ca e o metoda tocmai reusita. Dar, ma rog. Imigrarea nu e un lucru simplu si cere sacrificii (cateodata mari).
ya.mtl2010

I s-a multumit: 1 data

Mesajde dorin_2908 » 09 Ian 2013, 01:03

SashaMary scrie:Buna, ajutati-ne avem nevoie de pofesor de franceza, dar sa cunoasca aproximativ intrebarile de la interviu...in principiu ne intereseaza cei care lucreaza prin skype deoarece avem copil mic si nu ne putem deplasa. mersi anticipat...

Buna,
incearca sa conctatez profesoara aceasta , ea personal a trecut prin procesul de emigrare : http://makler.md/chisinau/obuchenie-i-r ... /w/1285959
DCS I - 08.08.2012
. . . à Montréal - 16.08.2012
Bani extrasi - 24.10.12
ACC/OUV - 08.11.2012
dorin_2908

I s-a multumit: 2 ori

Papagallo

Mesajde sapone » 27 Mar 2013, 16:17

ma adresez la toti dar poate nimanui,
Ma gandesc(parerea mea si n-o impun)ca ofiterul de la imigrare nu va aprecia tare un interviu in care se recita texte "zubrite"si repetate de multi !Doamne fereste daca pune o intreabare neprevazuta!Ai tacut ca pestele! Dimpotriva cred ca ar fi apreciata o limba spontatna chiar colorata de emotii (ceea ce e si uman)vazand ca in fata e o persoana ce se descurca si o va face si in Ca! Cherchez l'erreur! Invatati limba pe viu! Iata un link http://www.radio-canada.ca/rdi/ sau http://www.playgratuit.com/televisions/ ... VNhoMHLS0G
Clar ca asta avand ceva baza déjà.pot sa incerc sa ajut pe cineva prin Skype eu locuind in Fr de 10 ani.Mentionez ca am predat-o in Mld ani buni si tare ma enerva cand venea copilul la olimpiada cu temele de conversatie "zubrite"si cand puneai o intrebare ramanea mut!a cui e vina?asa l-au invatat! Nu abuzez mai mult de timpul vostru bafta tuturor!
sapone
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Aplicanti din Republica Moldova (ROM-RUS)