• Publicitate

Caut profesor de franceza in Chisinau

Raspunsuri la intrebari despre emigrarea in Canada puse de catre cei care aplica din Republica Moldova. Consultatii virtuale si opinii personale. Informatie utila atat pentru noii veniti cat si pentru cei care ii sustin de acasa. Atentie: aceasta rubrica este singura unde este permisa publicarea de continut in limba rusa.
Reguli forum
Atenție: rubrica "Republica Moldova" este destinată numai conversațiilor în limba rusă și temelor care se adreseaza DOAR celor din Republica Moldova. Subiectele care îi privesc și pe români vor trebui publicate în rubrica în care se potrivesc cel mai bine din RESTUL rubricilor forumului.

Astfel, este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri/oferte oferte de joburi sau locuințe, precum și anunțuri legate de procesul de emigrare în această rubrică (destinată exclusiv comunicării între utilizatori în limba rusă și/sau pe probleme specifice comunității din Republica Moldova). De asemenea, este INTERZISĂ publicarea de subiecte în dublu exemplar, respectiv atât la rubrica "Republica Moldova" cât și la rubrica destinată românilor.

Pentru anunțuri de cereri/oferte de joburi sau locuințe folosiți rubrica locală din zona unde locuiți sau în care căutați/oferiți job.

Pentru anunțuri legate de procesul de emigrare (formalități, timeline-uri, acte, teste limbă etc.), folosiți rubrica "Canada - Emigrarea pe partea franceză/Quebec" sau "Canada - Emigrarea pe partea federală/engleză", după caz.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Mesajde adrianya » 31 Mar 2013, 03:00

sapone...multumesc mult! e super...
adrianya
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde solario » 31 Mar 2013, 08:42

SashaMary scrie:Buna, ajutati-ne avem nevoie de pofesor de franceza, dar sa cunoasca aproximativ intrebarile de la interviu...in principiu ne intereseaza cei care lucreaza prin skype deoarece avem copil mic si nu ne putem deplasa. mersi anticipat...

Salut. Acesta este e- mailul [email protected] unui prof care da ore in skyp, sau cautal sub acest nume ( kristoforkolumb ).Bafta. :wink:
solario
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Undying » 20 Iun 2013, 05:28

Salut, stie cineva un profesor care preda franceza in raionul Riscani, Posta Veche?

Multumesc Mult !!!
Undying
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Re: Papagallo

Mesajde Wida » 28 Iun 2013, 09:33

sapone scrie:ma adresez la toti dar poate nimanui,

Buna! Nu va pot scrie in privat, ma intereseaza daca ati putea sa ma ajutati la franceza prin skype.Va las emailul meu [email protected]. .oricum va multumesc pentru linkuri.
Wida
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 1 data

Mesajde ARES2000 » 30 Iun 2013, 16:56

DCS:18.11.2010
CSQ:13.11 12 +
CM-7.06.13
V-06.08.2013
Zbor- 07.09.2013/Ville de Quebec
ARES2000
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 1 data

Re: Papagallo

Mesajde Irinica » 16 Feb 2017, 07:50

Wida scrie:
sapone scrie:ma adresez la toti dar poate nimanui,

Buna! Nu va pot scrie in privat, ma intereseaza daca ati putea sa ma ajutati la franceza prin skype.Va las emailul meu [email protected]. .oricum va multumesc pentru linkuri.

Buna, ofer meditatii la franceza si engleza pentru cei ce sunt din Chisinau, sau prin Skype.
Irinica

Anterior

Înapoi la Canada - Aplicanti din Republica Moldova (ROM-RUS)