• Publicitate

Ville de Quebec- cine a imigrat sau vrea sa imigreze ?

Raspunsuri la intrebari despre emigrarea in Canada puse de catre cei care aplica din Republica Moldova. Consultatii virtuale si opinii personale. Informatie utila atat pentru noii veniti cat si pentru cei care ii sustin de acasa. Atentie: aceasta rubrica este singura unde este permisa publicarea de continut in limba rusa.
Reguli forum
Atenție: rubrica "Republica Moldova" este destinată numai conversațiilor în limba rusă și temelor care se adreseaza DOAR celor din Republica Moldova. Subiectele care îi privesc și pe români vor trebui publicate în rubrica în care se potrivesc cel mai bine din RESTUL rubricilor forumului.

Astfel, este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri/oferte oferte de joburi sau locuințe, precum și anunțuri legate de procesul de emigrare în această rubrică (destinată exclusiv comunicării între utilizatori în limba rusă și/sau pe probleme specifice comunității din Republica Moldova). De asemenea, este INTERZISĂ publicarea de subiecte în dublu exemplar, respectiv atât la rubrica "Republica Moldova" cât și la rubrica destinată românilor.

Pentru anunțuri de cereri/oferte de joburi sau locuințe folosiți rubrica locală din zona unde locuiți sau în care căutați/oferiți job.

Pentru anunțuri legate de procesul de emigrare (formalități, timeline-uri, acte, teste limbă etc.), folosiți rubrica "Canada - Emigrarea pe partea franceză/Quebec" sau "Canada - Emigrarea pe partea federală/engleză", după caz.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Ville de Quebec- cine a imigrat sau vrea sa imigreze ?

Mesajde alexia2010 » 06 Noi 2011, 10:14

Salutare tuturor, am deschis acest topic, deoarece pe forum este foarte putina informatie despre cei ce au imigrat in ville de Quebec sau vor sa imigreze? as dori sa ne stringem toti ce intentionam sa locuim in capitala quebecoaisa sau deja sunt in Ville de Quebec si pot sa ne impartase impresii cum s-au adaptat, cine ia ajutat, cit e de usor sau greu sa gasesti de lucru, gradinite /scoli pentru copii. Noi suntem o familie cu un copil mic, si speram curind sa primim medicalele si sa ne apropiem de plecare. pentru aceasta am vrea sa ne cunoastem si cu alti doritori de a imigra in Ville de Quebec.
Visa- 18.07.13
Z-04.09.13-MTL
alexia2010
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde RMCC » 06 Noi 2011, 11:07

Buna, alexia2010, noi suntem in asteptarea interviului. Necatind la faptul, ca in dosar 1 am indicat destinatia Montreal, acum ne gindim la ville de Quebec. Sunt motive pro si contra. Acum incercam sa aflam cit mai mult despre acest oras. Cu parere de rau nu avem posibilitate sa-l vizitam.
RMCC

Mesajde Radu7777 » 07 Noi 2011, 06:10

vezi ca e unu stabilit in Quebec City care le deschide usa parlamentarilor kebecosi si crede ca l-a apucat pe mnezeu de picior, radu1 parca ii zice, poti sa-l intrebi pe el ce si cum
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde alexia2010 » 07 Noi 2011, 07:28

RMCC scrie:Buna, alexia2010, noi suntem in asteptarea interviului. Necatind la faptul, ca in dosar 1 am indicat destinatia Montreal, acum ne gindim la ville de Quebec. Sunt motive pro si contra. Acum incercam sa aflam cit mai mult despre acest oras. Cu parere de rau nu avem posibilitate sa-l vizitam.

RMCC imi pare bine ca sunt si oameni care vor sa plece altudeva decit Montreal, si eu am indicat initial Montreal, dar la interviu am zis de ce alegem Quebec
oras mic frumos, cu istoric
nr de imigranti mai mic
de lucru mai mult
casele mai ieftine chiar daca e capitala
si aici sunt universitati si scoli
au festivale multe si frumos organizate si viata sociala si culturala e foarte dezvoltata
multe vedeti pe youtube
eu de acolo tare m-am inspirat pentru interviu
voi cite persoane sunteti in familie?
Visa- 18.07.13
Z-04.09.13-MTL
alexia2010

Mesajde kisleonok » 07 Noi 2011, 07:57

Noi am indicat orasul acesta si chiar as vrea sa fim mai multi care ne dorim sa plecam incolo ca sa putem impartasi pareri
kisleonok
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde alexia2010 » 07 Noi 2011, 16:46

kisleonok scrie:Noi am indicat orasul acesta si chiar as vrea sa fim mai multi care ne dorim sa plecam incolo ca sa putem impartasi pareri

Kisleonok, va zic bine ati venit in forum,
voi la ce etapa sunteti la moment? sunt un cuplu sau aveti si copii?
stiti ceva despre ville de Quebec? sau aveti prieteni acolo?
de ce ati ales acest oras>?
poate multe intrebari, dar doar asa reusim sa ne cunoastem si sa cunoastem si orasul mai bine.
Visa- 18.07.13
Z-04.09.13-MTL
alexia2010

Următorul

Înapoi la Canada - Aplicanti din Republica Moldova (ROM-RUS)