• Publicitate

UNDE GASIM DOLARI CANADIENI IN MD ?

Raspunsuri la intrebari despre emigrarea in Canada puse de catre cei care aplica din Republica Moldova. Consultatii virtuale si opinii personale. Informatie utila atat pentru noii veniti cat si pentru cei care ii sustin de acasa. Atentie: aceasta rubrica este singura unde este permisa publicarea de continut in limba rusa.
Reguli forum
Atenție: rubrica "Republica Moldova" este destinată numai conversațiilor în limba rusă și temelor care se adreseaza DOAR celor din Republica Moldova. Subiectele care îi privesc și pe români vor trebui publicate în rubrica în care se potrivesc cel mai bine din RESTUL rubricilor forumului.

Astfel, este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri/oferte oferte de joburi sau locuințe, precum și anunțuri legate de procesul de emigrare în această rubrică (destinată exclusiv comunicării între utilizatori în limba rusă și/sau pe probleme specifice comunității din Republica Moldova). De asemenea, este INTERZISĂ publicarea de subiecte în dublu exemplar, respectiv atât la rubrica "Republica Moldova" cât și la rubrica destinată românilor.

Pentru anunțuri de cereri/oferte de joburi sau locuințe folosiți rubrica locală din zona unde locuiți sau în care căutați/oferiți job.

Pentru anunțuri legate de procesul de emigrare (formalități, timeline-uri, acte, teste limbă etc.), folosiți rubrica "Canada - Emigrarea pe partea franceză/Quebec" sau "Canada - Emigrarea pe partea federală/engleză", după caz.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: UNDE GASIM DOLARI CANADIENI IN MD ?

Mesajde jonnyru85 » 18 Iul 2016, 02:47

Salutare,

Eu am venit de curind in Moldova din Canada si ma intrebam daca are cineva nevoie de dolari canadieni am putea sa facem schimb in lei sau USD/EUR. Nr. Meu de tel.: 061036674 ma numesc Ion.
Dos II - 30.11.09
CB - 15.01.2010
FM - 03.02.2010
CM - 11.02.2010
INV-30.04.10
jonnyru85
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde ifilimon » 10 Dec 2016, 23:13

Lucy 85 scrie:Buna! spuneti va rog poate cineva cunoaste unde de gasit CAD, sau poate cineva nu are nevoie de CAD (din diferite motive) si vor sai vinda, ne intelegem cu pretul :)

Daca doriti CAD cu scopul dea aduce in Canada capital, nu are rost sa convertati din Moldova in CAD, mai convenabil este sa aduci USD in Canada si aici o sa gasesti cursuri destul de competitive USD/CAD (exemplul pentru Montréal si imprejurarile lui http://www.globex2000.ca/fr/ ).
DCS 14.12.10; CSQ 13.11.12; DSII 19.11.12; DSII repetat 02.02.13; FM 10.04.13; IV 14.08.13
ifilimon
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde Tatiana2012 » 10 Mai 2017, 16:24

Am venit recent din Canada, avem dolari Canadieni. Este cineva cointeresat?
DCS: 21.11.2011
Tefaq B2B2
Tefaq B2B1
Ielts 6.5
CSQ posta
D2 01.15
IUC 02.15
FM 06.15
IV 13.08.15
Tatiana2012
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 19 ori
I s-a multumit: 10 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Aplicanti din Republica Moldova (ROM-RUS)