• Publicitate

depunere dosar II 2016

Raspunsuri la intrebari despre emigrarea in Canada puse de catre cei care aplica din Republica Moldova. Consultatii virtuale si opinii personale. Informatie utila atat pentru noii veniti cat si pentru cei care ii sustin de acasa. Atentie: aceasta rubrica este singura unde este permisa publicarea de continut in limba rusa.
Reguli forum
Atenție: rubrica "Republica Moldova" este destinată numai conversațiilor în limba rusă și temelor care se adreseaza DOAR celor din Republica Moldova. Subiectele care îi privesc și pe români vor trebui publicate în rubrica în care se potrivesc cel mai bine din RESTUL rubricilor forumului.

Astfel, este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri/oferte oferte de joburi sau locuințe, precum și anunțuri legate de procesul de emigrare în această rubrică (destinată exclusiv comunicării între utilizatori în limba rusă și/sau pe probleme specifice comunității din Republica Moldova). De asemenea, este INTERZISĂ publicarea de subiecte în dublu exemplar, respectiv atât la rubrica "Republica Moldova" cât și la rubrica destinată românilor.

Pentru anunțuri de cereri/oferte de joburi sau locuințe folosiți rubrica locală din zona unde locuiți sau în care căutați/oferiți job.

Pentru anunțuri legate de procesul de emigrare (formalități, timeline-uri, acte, teste limbă etc.), folosiți rubrica "Canada - Emigrarea pe partea franceză/Quebec" sau "Canada - Emigrarea pe partea federală/engleză", după caz.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: depunere dosar II 2016

Mesajde Jana Bobok » 20 Iun 2016, 08:28

Am completat si trimis formularul cu datele cardului de debit. Am suplinit cardul cu lei MDL, m-am asigurat sa activez cardul, in cazul cind e nou, si am scos limita de extragere. Atunci cind au scos banii m-au sunat de la banca si am confirmat telefonic plata. Au convertit din MDL in CAD la cursul visa, putin diferit de BNM
Best wishes, Jana!
Jana Bobok
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Mesajde kinghand » 20 Iun 2016, 09:17

buna

o intrebare la dosarul 2 daca stie cineva, am diploma de inginer, 5 ani, dar fara master - la nivelul de scolaritate trec "etudes superieures - sans grade" :?:
D1-4.11.2015
CSQ-19.05.16
D2-06.07.16
IUC-16.11.16
AM-11.01.17
IV-3.03.17
V-28.03.17
kinghand
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 76 ori
I s-a multumit: 21 ori

Mesajde alenytan_md » 20 Iun 2016, 15:37

alexandrovici scrie:salut!
Noi suntem în curs de pregătire a D 2, ne-am reţinut putin cu acumularea banilor. Aş vrea să te întreb prin ce modalitate ai achitat taxa, ai pus banii pe card sau ai făcut transfer bancar?. Dacă ai pus banii pe card, ce valută ai pus? Ai achitat ambele taxe?

Am pus bani pe card, dolari americani, si am completat formularul de plata online care automat face extragerea.
D1. 2.11.11
tefaq B2/B2 01.16
CSQp 04.16
dos2 06.16
iuc 1.11.16
FM 2.12.16
alenytan_md
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 7 ori

Mesajde dyma86 » 23 Iun 2016, 01:01

Buna ziua spuneti va rog pentru dosarul2 este necesar de tradus BULETINUL DE IDENTITATE si de legalizat la notar pentru anexarea la dosar
dyma86

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde dyma86 » 23 Iun 2016, 01:05

Buna ziua spuneti va rog pentru dosarul2 este necesar de anexat BULETINUL DE IDENTITATE si copia legalizata la notar
dyma86

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde Jana Bobok » 23 Iun 2016, 08:34

Pentru D2 am trimis copie dupa buletinul de identitate legalizata la notar si traducere
Best wishes, Jana!
Jana Bobok
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 1 data

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Aplicanti din Republica Moldova (ROM-RUS)