• Publicitate

depunere dosar II 2016

Raspunsuri la intrebari despre emigrarea in Canada puse de catre cei care aplica din Republica Moldova. Consultatii virtuale si opinii personale. Informatie utila atat pentru noii veniti cat si pentru cei care ii sustin de acasa. Atentie: aceasta rubrica este singura unde este permisa publicarea de continut in limba rusa.
Reguli forum
Atenție: rubrica "Republica Moldova" este destinată numai conversațiilor în limba rusă și temelor care se adreseaza DOAR celor din Republica Moldova. Subiectele care îi privesc și pe români vor trebui publicate în rubrica în care se potrivesc cel mai bine din RESTUL rubricilor forumului.

Astfel, este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri/oferte oferte de joburi sau locuințe, precum și anunțuri legate de procesul de emigrare în această rubrică (destinată exclusiv comunicării între utilizatori în limba rusă și/sau pe probleme specifice comunității din Republica Moldova). De asemenea, este INTERZISĂ publicarea de subiecte în dublu exemplar, respectiv atât la rubrica "Republica Moldova" cât și la rubrica destinată românilor.

Pentru anunțuri de cereri/oferte de joburi sau locuințe folosiți rubrica locală din zona unde locuiți sau în care căutați/oferiți job.

Pentru anunțuri legate de procesul de emigrare (formalități, timeline-uri, acte, teste limbă etc.), folosiți rubrica "Canada - Emigrarea pe partea franceză/Quebec" sau "Canada - Emigrarea pe partea federală/engleză", după caz.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: depunere dosar II 2016

Mesajde prijilevschililia » 26 Iul 2016, 02:49

adica la fel- de mult timp ati depus
D2 24.05.16
IUC 27.09.16
FM 24.01.17
AM 30.01.17
IV 16.03.17
V 07.04.17
Canada 23.06.17
prijilevschililia
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 11 ori
I s-a multumit: 15 ori

Publicitate

Mesajde irinatepordei » 07 Aug 2016, 06:56

Buna,vreau sa aplic la programul pentru viza in Canada,cineva care a trecut deja pin etapa aceasta ma poate ajuta?
multumesc anticipat :)
irinatepordei

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde prijilevschililia » 16 Aug 2016, 01:45

Buna, spuneti-mi va rog ati primit IUC cei care au trimis dosarul II acum in 2016 si in cit timp de la trimiterea dosarului. Merci anticipat
D2 24.05.16
IUC 27.09.16
FM 24.01.17
AM 30.01.17
IV 16.03.17
V 07.04.17
Canada 23.06.17
prijilevschililia
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde erable76 » 16 Aug 2016, 22:39

Merci, la noi istoria a fost cam cu peripetii, am depus dosarul 1 vara 2013 imediat dupa ce s-a nascut fiica, dupa care ni s-a intors dosarul deoarece nu au putut extrage banii din cont, am schimbat banca am trimis din nou dosarul noiembrie 2013 ,in aprilie 2014 am vazut ca au extras banii, asteptam deja invitatie la interviu, am asteptat mult fara ca sa stim ca in februarie 2015 ni s-au trimis CSQ prin posta fara interviu, dar datorita postasului sau nu mai stiu cui CSQ nu au ajuns in cutia postala ci s-au pierdut, am telefonat in Canada in decembrie sa vad starea dosarului si atunci am aflat ca se facuse 10 luni de cind au fost trimise CSQ si noi asteptam inutil, am scris scrisoare cu rugamintea sa ne trimita dublicatele, au fost trimise repede intr-o luna dar inspectorul canadian din greseala a uitat sa puna in plic CSQ copilului, iar am telefonat ,am mai asteptat inca o luna sa vina si acesta, si iata ca in sfirsit doua luni in urma dosarul II,deci au fost luni de asteptare zadarnice din cauza bancii, postei si alte....si a noastra ca nu am sunat mai devreme..... poate eram deja cu viza
Pe voi ce va retinut ca vad la fel ati depus in 2011?

HMMM Sper sa nu te superi dar e putin si din cauza ta. cei ce emit CSQ ul au si call center, imi aduc aminte ca eu sunam saptamanal cu 1 luna inainte sa mi se emita CSQ ul deja stiam ca mi se emite, ca mi au spus telefonic. Emigrarea e ca un PROIECT MAJOR de familie care trebuie monitorizat, nu lasat sa "decurga de la sine". Succes in continuare
CSQ 07.2015
D2 09.15
IUC 11.15
FM. 12.15
AM 01.16
VIZA 06.09.16
erable76
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 6 ori

Mesajde prijilevschililia » 17 Aug 2016, 00:43

erable76 scrie:Merci, la noi istoria a fost cam cu peripetii, am depus dosarul 1 vara 2013 imediat dupa ce s-a nascut fiica, dupa care ni s-a intors dosarul deoarece nu au putut extrage banii din cont, am schimbat banca am trimis din nou dosarul noiembrie 2013 ,in aprilie 2014 am vazut ca au extras banii, asteptam deja invitatie la interviu, am asteptat mult fara ca sa stim ca in februarie 2015 ni s-au trimis CSQ prin posta fara interviu, dar datorita postasului sau nu mai stiu cui CSQ nu au ajuns in cutia postala ci s-au pierdut, am telefonat in Canada in decembrie sa vad starea dosarului si atunci am aflat ca se facuse 10 luni de cind au fost trimise CSQ si noi asteptam inutil, am scris scrisoare cu rugamintea sa ne trimita dublicatele, au fost trimise repede intr-o luna dar inspectorul canadian din greseala a uitat sa puna in plic CSQ copilului, iar am telefonat ,am mai asteptat inca o luna sa vina si acesta, si iata ca in sfirsit doua luni in urma dosarul II,deci au fost luni de asteptare zadarnice din cauza bancii, postei si alte....si a noastra ca nu am sunat mai devreme..... poate eram deja cu viza
Pe voi ce va retinut ca vad la fel ati depus in 2011?

HMMM Sper sa nu te superi dar e putin si din cauza ta. cei ce emit CSQ ul au si call center, imi aduc aminte ca eu sunam saptamanal cu 1 luna inainte sa mi se emita CSQ ul deja stiam ca mi se emite, ca mi au spus telefonic. Emigrarea e ca un PROIECT MAJOR de familie care trebuie monitorizat, nu lasat sa "decurga de la sine". Succes in continuare

Ce sa ma supar ,stiu ca am o vina ca s-a pierdut mult timp. Spune-mi te rog cunsti vreo cale sa aflu despre dosarul II , astept IUC de trei luni si nu vin..Merci antiipat
D2 24.05.16
IUC 27.09.16
FM 24.01.17
AM 30.01.17
IV 16.03.17
V 07.04.17
Canada 23.06.17
prijilevschililia
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde erable76 » 17 Aug 2016, 01:11

urmareste forumul si vezi care sunt tpii medii de obtinere IUC, FM, etc.. si ceilalti pasi in procesul de emigrare (semnaturile membrilor ca pt inceput) si prin analogie actionezi pt cazul tau, IUC treb sa vina dp 2.5 - 4 luni de la depunere, daca totusi nu vine trimite mail, ....call center pe federal nu este , sau nu stiu eu de el (in fapt e un nr tel pe site dar nu functiuoneaza) bafta
CSQ 07.2015
D2 09.15
IUC 11.15
FM. 12.15
AM 01.16
VIZA 06.09.16
erable76

I s-a multumit: 6 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Aplicanti din Republica Moldova (ROM-RUS)