• Publicitate

Chirie pentru noi veniti + ajutor de prima necesitate

Raspunsuri la intrebari despre emigrarea in Canada puse de catre cei care aplica din Republica Moldova. Consultatii virtuale si opinii personale. Informatie utila atat pentru noii veniti cat si pentru cei care ii sustin de acasa. Atentie: aceasta rubrica este singura unde este permisa publicarea de continut in limba rusa.
Reguli forum
Atenție: rubrica "Republica Moldova" este destinată numai conversațiilor în limba rusă și temelor care se adreseaza DOAR celor din Republica Moldova. Subiectele care îi privesc și pe români vor trebui publicate în rubrica în care se potrivesc cel mai bine din RESTUL rubricilor forumului.

Astfel, este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri/oferte oferte de joburi sau locuințe, precum și anunțuri legate de procesul de emigrare în această rubrică (destinată exclusiv comunicării între utilizatori în limba rusă și/sau pe probleme specifice comunității din Republica Moldova). De asemenea, este INTERZISĂ publicarea de subiecte în dublu exemplar, respectiv atât la rubrica "Republica Moldova" cât și la rubrica destinată românilor.

Pentru anunțuri de cereri/oferte de joburi sau locuințe folosiți rubrica locală din zona unde locuiți sau în care căutați/oferiți job.

Pentru anunțuri legate de procesul de emigrare (formalități, timeline-uri, acte, teste limbă etc.), folosiți rubrica "Canada - Emigrarea pe partea franceză/Quebec" sau "Canada - Emigrarea pe partea federală/engleză", după caz.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Chirie pentru noi veniti + ajutor de prima necesitate

Mesajde eilativ » 02 Feb 2017, 22:50

Salutare celor ce-si pregatesc bajele spre Canada.
Ofer ajutor celor care vor sa se stabileasca in Montreal.
Eu personal acum locuies in Montreal regiunea Lasalle, este regiunea cea mai reusita, cu parcuri, mai putina galagie, mai multe parcari si transport in comun accesibil.
Eu acum lucrez inafara Montrealului si zilnic parcurg peste 60 km. De accea am decis sa demenagez in Brossard, acolo unde si sotia face cursuri de perfectionare.
Respectiv pot ceda chiria (cedare de bail) 3 1/2 (un dormitor,salon,bucatarie,si o garderoba mare) pentru 6 luni la pretul de 720 sau faceti un contract nou pe un termen de un an. Proprietarul este deacord cu ambele solutii. Apropo proprietarul cladirii este vorbitor de limba rusa, iar consierjul (cel care are grija de cladire) este din Moldova (RO/RU).
Cu ce pot sa va ajut:
Va intilnesc la aeroport si va ajut sa deplasati toate locrurile pina la destinatie. (999, bul. Bishop Power, Lasalle, H8P2R3)
Cit priveste apartamentul e situat la primul etaj (un avantaj pentru cei cu copii, nu vor deranja pe nimeni). Blocul este curat, are ascensor, parcare interioara dupa preferinta, in apropiere sunt piscine. Magazinele-s direct peste drum. Statie de autobuz in fata blocului. Incalzirea app incus in pret. Vecini sunt foarte cumsecade.
Plus las in apartament un pat pentru copii tot cu saltea (http://fashion.maman.over-blog.com/arti ... 51622.html), o canapea mare pentru salon, 2 saltele mari+suportul de desubt pentru dormitor (astfel obtii doua paturi mari). Abonamentul de internet poate fi trecut usor pe numele vostru (27 cad inclusiv texe cu trafic de 75GB pe luna, nu am depasit niciodata limita, viteza 5M), mai ieftin nu e de gasit.
Puteti sa ma contactati pe (001-514-237 2192) (diferenta fusului orar e de 7 ore) sau lasati-mi un mesaj pe [email protected].
Ajut pe altii asa cum pe mine altii mau ajutat la rindul lor.
Succese mari tuturor.
eilativ
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 4 ori

Publicitate

Re: Chirie pentru noi veniti + ajutor de prima necesitate

Mesajde Ioanamirela » 04 Feb 2017, 05:07

Buna ziua! Aveti vreo idee despre via via Canada?

Trimis de pe al meu HUAWEI CAM-L21 folosind Tapatalk
Ioanamirela
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 2 ori

Mesajde eilativ » 04 Feb 2017, 18:51

Cu parere de rau eu nu cunosc compania data.
Cit priveste chiria puteti vizualiza pozele din linkul de mai jos.
La fel pot lasa si hainute pentru copii de 1-2 ani, jucarii pentru cei interesati, cit si un fotoliu extensibil.
https://drive.google.com/open?id=0BzSqw ... HBISlhaaEU
eilativ
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 4 ori

Mesajde Ioanamirela » 17 Feb 2017, 09:51

Multumesc!

Trimis de pe al meu HUAWEI CAM-L21 folosind Tapatalk
Ioanamirela
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 2 ori

Mesajde Isostar » 17 Feb 2017, 10:00

Ioanamirela scrie:Buna ziua! Aveti vreo idee despre via via Canada?

Uite de ei, poti sa-ti faci singura dosarul fara probleme.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde Tavi » 17 Feb 2017, 16:16

eilativ scrie:Eu personal acum locuies in Montreal regiunea Lasalle, este regiunea cea mai reusita.

Ati observat? Indiferent de regiunea (cartierul, zona) in care locuiesc imigrantii, este cea mai reusita.
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 350 ori
I s-a multumit: 281 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Aplicanti din Republica Moldova (ROM-RUS)