• Publicitate

Restaurante romanesti la Montreal

Discutii despre mancaruri traditionale sau exotice, retete, diete, restaurante si fast-food-uri, bauturi cumparate sau facute acasa - aceasta este rubrica unde iti lasa gura apa.
Răspunde

Restaurante romanesti la Montreal

Mesajde BOING » 09 Feb 2010, 12:52

la Montreal sunt 2 restaurante romanesti :

La Maison Rustik 5461 Rue Sherbrooke Ouest
http://lamaisonrustik.host56.com/
si
Cabana Dacilor 4460 Jean Talon Est Montreal H1S 1K1
http://cabanadacilor.com/3420.html

ati fost vreodata la aceste restaurante?
cum este? preturi, ambianta, mancar etc.....?
merita sa ne avantam pe acolo?

merci
BOING
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde aaxella » 14 Feb 2010, 20:54

Eu am fost la cel din laval..si am fost extrem de dezamagita. Salata daca o sa comanzi iti da in niste castronele mici, luate de la dollarama. Am comandat pui la ceaun si am primit jumatatea pulpei de jos a puiului, adik niste oase cu niste ff mici urme de carne si multa mamaliga...Papanasii ce au fost buni. Preturile mi s-au parutmari....pt serviciu si tot....Am inteles ca cel de pe Sherbrooke e ok.
Nu crede in miracole... Bazeaza-te pe ele!
aaxella
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde aaddyy2005 » 14 Feb 2010, 21:16

Cred ca Rustikul de pe Sherbrooke e prea mult spus restaurant, dar de mancat se mananca bine si atmosfera e ok.
Cel din Laval trebuie sa fie Le baron bleu ca Autentique s-a inchis.
aaddyy2005
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde Aurelia Sirbu » 14 Feb 2010, 22:22

aaddyy2005 scrie:Autentique s-a inchis.

Doamne-ajuta! Am fost la un botez acolo, cred ca am stat mai putin de-o ora.
Spatiu mic si prost exploatat, servicii mai mult in biza, decor mizerabil si kitschuros pina la loc comanda... Atmosfera de birt in gara de navetisti.

Pe Sherbrooke - tot la un botez. Serviciile au lasat de dorit. Patroni insolenti si oarecum agresivi. Mi-a ramas in minte un moment cind patroana, care e si dizeuza, insista sa cinte si mesenii. Erau persoane care nu voiau sa cinte, ea - nimic, o tinea turuiaca si mai facea si comentarii nepotrivite.

La "Baron bleu" (tot botez!) a fost ok, insa mama sarbatoritei s-a tinut scai de ei.

In toate cele trei cazuri preturi mari - 70$ de persoana.
Bafta
Aurelia Sirbu
Moderator Studii si formare profesionala
Moderator Studii si formare profesionala

A multumit: 81 ori
I s-a multumit: 103 ori

Mesajde tacalin » 14 Feb 2010, 22:37

Confirm cele spuse de Coca relativ la panarama de pe Sherbrooke de-si spune restaurant.

am intrat acolo decis sa las si eu macar o data banii la unul de-ai nostri si nu doar la chinezi si libanezi. Am iesit hotarit ca nu mai calc pe acolo never-ever.

Long story short: am cerut tochitura moldoveneasca si am primit gulas cu... mamaliga. Intrebati fiind daca-i bun, am raspuns ca-i bun gulasul, da' ca noi cerusem altceva... Eniuei, eram decisi sa nu facem scandal din nimica. Patronu' insa, ca nu, ca aia e tochitura... Ii zic, nene, oi fi yo tinar, da' la viata mea am mincat de citeva ori la Bolta Rece din iasi si stiu ce-i aia tochitura, OK? El, de colo: cica bucataru' lor e dobrogean si-a facut o tochitura (moldoveneasca) dobrogeana... sa pic de pe scaun...

La sfirsit, consumatia (cca 45$) am platit-o cu cash (nu aveam curajul sa mai trec plasticu' la ei) si am plecat mincind pamintul.

Confirm de asemenea insistenta si nesimtirea dizeuzei, adaugind insa si prezenta unui puternic miros de... transpiratie de vreo citeva zile amestecata cu miros de tigara... Dizgratios pentru o femeie, eniuei.
tacalin

Mesajde radu1 » 17 Feb 2010, 19:30

Tocmai de aceea evit asa ceva...daca am pofta d eceva miroritic, imi pregatesc singur acasa, dupa pofta inimii...
Ville de Quebec
radu1
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 17 ori
I s-a multumit: 5 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Culinar si bauturi