• Publicitate

Restaurante romanesti la Montreal

Discutii despre mancaruri traditionale sau exotice, retete, diete, restaurante si fast-food-uri, bauturi cumparate sau facute acasa - aceasta este rubrica unde iti lasa gura apa.
Răspunde

Mesajde ciocanasu » 22 Dec 2011, 22:09

Kyusho scrie:Daca mai aud pe cineva ca spune despre Rustik...al trec in petitia pe care i-am facut-o patronului I---t de la acel''restaurant" pt faptul ca-mi ordona sa nu arunc micii si sarmalutzele care ramaneau de la mese!!! dar zic" a stat deasupra lor! i-au curs balele pe ele! poate a stranutat!" oricum ma dat afara(si daca nu ma dadea plecam eu) Jur ca asa este!

asta cu recuperatul a ceea ce a ramas in farfurie se practica si la alte case, nu numai la respectiva bodega.Incercati sa distrugeti forma originala a ceea ce nu mancati din farfurie(sau puneti sare din abundenta- daca ar incerca reciclarea-urmatorul client s-ar putea sa-i puna farfuria in cap)
ciocanasu
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 7 ori

Publicitate

Mesajde Steel_Dragon » 20 Mar 2012, 15:18

Patronii sunt tigani, tuciurii indian style, am vrut sa incerc odata dar m-am razgandit manca-v-as cand am vazut cine servea si cum arata inauntru...lol. Pana la o noua initiativa romaneasca de bun simt mancam pe la altii
Steel_Dragon
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Recomand restaurant unde se poate manca romaneste !

Mesajde SteaDeMare » 13 Noi 2012, 11:28

ciocanasu scrie:
Kyusho scrie:Daca mai aud pe cineva ca spune despre Rustik...al trec in petitia pe care i-am facut-o patronului I---t de la acel''restaurant" pt faptul ca-mi ordona sa nu arunc micii si sarmalutzele care ramaneau de la mese!!! dar zic" a stat deasupra lor! i-au curs balele pe ele! poate a stranutat!" oricum ma dat afara(si daca nu ma dadea plecam eu) Jur ca asa este!

asta cu recuperatul a ceea ce a ramas in farfurie se practica si la alte case, nu numai la respectiva bodega.Incercati sa distrugeti forma originala a ceea ce nu mancati din farfurie(sau puneti sare din abundenta- daca ar incerca reciclarea-urmatorul client s-ar putea sa-i puna farfuria in cap)

intradevar e cea mai buna idee , ca dupa ce mancati cat puteti din farfurie, sa i distrugeti forma initiala , cu sare , mustar , sau doar sa amestecati totul incat s aNU mai poate fi " reciclat " :)

Pentru cine doreste sa manance mici , sarmale , ardei umpluti , sau poate o ciorba de burta una, sa mi lase adresa de mess, sau un nr de tel la care sa-i pot da un mesaj cand sa treaca pe la rest unde lucrez .( care NU este cu specific romanesc / dar sefii sunt romani , tocmaii de eceea se mai gaseste si mancare traditionala ro)

Garantez prospetimea produselor , calitatea si relaxarea din restaurant.

Cat despre preturi n-am idee , ca n-am fost prin alte parti , dar cred ca sunt ok din momnet ce vin destui romani pe la noi.

Pentru cine doreste un job, poate trece oricand la rest sa si lase CV ul : 3543 VanHorne.

* se cauta un ajutor de bucatar si o fata pt a lura in sala.
** plata cu CEC.
** job la timp plin sau partial.
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 66 ori
I s-a multumit: 63 ori

Mesajde SteaDeMare » 24 Noi 2012, 21:02

Va poftesc la sarmale in frunza de varza si la o supa de fasole buna de tot !

* sarmalele scosta 2$ buc ( Nu sunt de post )
* supa 1,25
*pentru cei care doresc avem si mamaliguta

Un gratar de pui delicios ( la pretz undeva in jur de 15 $ )

alte detalii in privat sau pe mess/ mail : [email protected]

cu respect , Costy

438 939 2521
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 66 ori
I s-a multumit: 63 ori

Mesajde dany_s » 27 Noi 2012, 11:42

A inceput Parthenon sa vanda si mancare romaneasca sau e doar la comanda speciala inafara meniului?
Cu Credinta imi doresc, Patria sa o slujesc!
dany_s
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 4 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Culinar si bauturi