• Publicitate

Restaurante romanesti la Montreal

Discutii despre mancaruri traditionale sau exotice, retete, diete, restaurante si fast-food-uri, bauturi cumparate sau facute acasa - aceasta este rubrica unde iti lasa gura apa.
Răspunde

Mesajde bardamu » 04 Mai 2010, 23:12

tacalin scrie:ca la mine te duare masaua sa vii la un mic sculat...

Hai ca aduc berea.
I'm tired of seeing these sickeningly beautiful sights.
Nostalghia
bardamu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde tacalin » 05 Mai 2010, 20:28

fain, pai puteti trece in WE ca scap si yo de o belea de examen vineri seara.

Da' treceti pe la prinz ca duamna lucra afternoon.

si luati-va si kilotii de bae daca se anunta cald ca am curatat piscina si am pus-o la incalzit (azi avea 19 grade da' daca mai e soare fo' 3-4 zile se duce la 23-24)
tacalin
Imi place aici si raman...

Mesajde dany_s » 22 Mai 2010, 12:11

Din pacate precum s-a mai relatat, nu prea exista un restaurant romanesc bun la Montreal. Le-am cam incercat pe toate.

Acum multi ani era Dracula cu Queen Mary.
Mancarea mediocra si scumput. S-a inchis la scurt timp dupa ce am fost sa-l incercam.

La Rustik cat timp era la St-Adele n-am fost niciodata dar auzisem cat de cat de bine. Am fost insa de cand s-a mutat pe Sherbrooke. N-am fost niciodata seara in weekend ca sa am de a face cu faimoasa dizeuza si citind ce s-a scris pe aici, bine am facut. In general mancarea mi-a placut, aveau preturi chiar mici la inceput insa eu nu prea am luat altceva decat ciorba de burta, mici, mamaliguta cu branza si ciorba de vacuta deci nu stiu despre alte preparate. Mi-a placut mancarea. Servicii au fost ba proaste ba medii, am suportat si scumpirile frecvente, pana acum vreo...8 luni cand am fost ultima oara. Micii au fost oribili si pretul iar se marise. Mi-am zis ca nu mai merg niciodata si deocamdata m-am tinut de cuvant.

La Authentique, am fost de 2 ori in perioada cand era si restaurant, nu numai sala de receptie (cum e acum....daca mai e).
Dezamagit de ambele dati nu neaparat de mancare cat de servicii. Ultima oara a luat 30min pt meniu, 1 ora jumate sa aduca mancarea si 30 minute sa aduca factura (dupa ce am terminat complet). Am fost si a treia oara, sa mai dam o sansa,....dar am gasit inchis. Duminica la 6. Fara anunt pe geam, fara nimic. De atunci am zis ca nici acolo nu mai merg.

Si Baron Bleu a avut o tentativa de restaurant. Am fost si chiar mi-a placut. Pacat ca l-a scurt timp au inchis si au ramas numai pe receptii. Am vrut sa fac nunta acolo dar tocmai atunci s-au schimbat propriatarii si venisera unii care n-aveau nici o treaba cu mancarea romaneasca asa ca am renuntat. De ceva timp am vazut ca sunt din nou proprietari romani insa nu stiu cat de buni sunt. N-am fost la nici unul din evenimentele organizate de ei, mi s-au parut destul de scumpe una peste alta. Functioneaza cumva si ca restaurant din nou sau e numai sala de receptii?

La Cabana Dacilor am vrut sa-mi serbez ziua toamna trecuta. Tot vazuzem reclama in ziar dar nu fusesem niciodata. Am fost acolo intr-o seara (sa vad cum e si sa fac rezervari) - inchis. Nici un raspuns la telefon si nici la e-mail. Nu stiu nimic altceva despre acest local inafara de un review prost de la un amic care a fost vara trecuta.

Au mai fost 2 mici restaurante romanesti mai mult tip fast-food. Nici unu n-a mers si a inchis destul de repede.
Unul era pe Sherbrooke west aproape de intersectia cu Cavendish si celalalt in Cote des Neiges pe Darlington.

Ambele mi-au placut, aveau preturi ceva mai mici ca Rustik & Co, mancarea destul de buna si serviciu bun....de ce n-au mers, n-am idee.
dany_s
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 4 ori

Mesajde DELETED » 22 Mai 2010, 23:35

DELETED
DELETED

Mesajde alina023 » 10 Aug 2010, 02:02

Asadar n-ati refuza un restaurant cu patroni ospitalieri si cu simtul humorului care sa va serveasca cea mai buna ciorba radauteana ever, carnati de casa si ceva jumari de porc (:))) vai de colesterolul vostru! :P) cu muraturi asortate rozalii, o varzica a la Cluj sau o placinta dobrogeana!? Evident totul acompaniat de o tuica de prune sau un vin de buturuga!? Cozonacul, cornuletele si papanasii on the house! Suna binisor? :D

PS. Nu v-as dezvalui intreg meniul...dar am asa niste idei....delicioase! :)))
Montreal 12 Aug 2011
alina023

Mesajde dany_s » 16 Aug 2010, 15:48

ar fi chiar excelent atata timp cat si preturile sunt rezonabile

Eu sincer as merge mai des la restaurant romanesc daca ar fi unul bun in Montreal.
dany_s
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 4 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Culinar si bauturi