• Publicitate

Restaurante romanesti la Montreal

Discutii despre mancaruri traditionale sau exotice, retete, diete, restaurante si fast-food-uri, bauturi cumparate sau facute acasa - aceasta este rubrica unde iti lasa gura apa.
Răspunde

Mesajde minou215 » 26 Feb 2010, 10:18

Radu are dreptate.Acasa e cel mai bine.Daca tot vrei sa iesi undeva la un restaurant eu prefer sa merg in Petite Italie si acolo ai de unde alege. Mie mi-a placut la pizzeria Marconni-intradevar pizza lor e adevarata si miam-miam de buna.
minou215
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde sailor » 08 Apr 2010, 12:03

Pai da', se vorbea de mancare romaneasca si am ajuns la pizza dobrogeana
Manacati fratilor paste,mai lasati-o'n saracie de bucatarie italiana
Ca la aia dupa al doilea razbel asa sa aplicat planu' marshall,
Paste cu miros de sos de rosii si apa multa...
Pizza cu carne?
numa de craciun si paste....
sa traiti bine ... in CA
sailor
Imi place aici si raman...

A multumit: 9 ori
I s-a multumit: 1 data

Mesajde bardamu » 17 Apr 2010, 12:25

Rustick sucks. Am fost de 3 ori acolo, ultimele doua dati impins de la spate de ceilalti. Sila, nene.
I'm tired of seeing these sickeningly beautiful sights.
Nostalghia
bardamu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde tacalin » 17 Apr 2010, 21:53

ca la mine te duare masaua sa vii la un mic sculat...
tacalin

Mesajde scorpionul blând » 23 Apr 2010, 15:13

Noua ne-a placut la "Baron bleu" in Laval. Am facut botezul celei mici acolo, in martie, si a fost totul foarte bine organizat. Noi nu prea am avut timp sa ne implicam in organizarea evenimentului, deci am vorbit doar prin telefon cu patronii si ei s-au ocupat de tot.

Vechii patroni de la "Baron bleu" s-au schimbat si acum patronii de la "Authentique" sunt noii patroni. Deci cum spuneam, ei s-au ocupat de tot si au fost tare draguti si serviabili.

Nu stiu cum este in timpul saptamanii sau in weekend, daca se mananca acolo sau nu, dar pentru diferite ocazii ii recomand, caci am ramas placut surprinsa de modul in care au organizat tot. Aici ma refer si la ornarea salii si la mancarea delicioasa (cu specific romanesc) pe care au servit-o. Intr-adevar, meniul pare cam scump, dar se merita.

Numai bine!
scorpionul blând
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde azirbang1970 » 26 Apr 2010, 11:04

Aurelia Sirbu scrie:
aaddyy2005 scrie:Autentique s-a inchis.

Doamne-ajuta! Am fost la un botez acolo, cred ca am stat mai putin de-o ora.
Spatiu mic si prost exploatat, servicii mai mult in biza, decor mizerabil si kitschuros pina la loc comanda... Atmosfera de birt in gara de navetisti.

Pe Sherbrooke - tot la un botez. Serviciile au lasat de dorit. Patroni insolenti si oarecum agresivi. Mi-a ramas in minte un moment cind patroana, care e si dizeuza, insista sa cinte si mesenii. Erau persoane care nu voiau sa cinte, ea - nimic, o tinea turuiaca si mai facea si comentarii nepotrivite.

La "Baron bleu" (tot botez!) a fost ok, insa mama sarbatoritei s-a tinut scai de ei.

In toate cele trei cazuri preturi mari - 70$ de persoana.

Frati romani ati ajuns rau de tot daca dupa cativa ani de Canada nu mai recunoasteti un tigan! Patronii de la Maison Rustick sunt tigani get-beget. Ma mir ca n-ati avut ochi sa observati. Daca erati mai atenti la intrare si va uitati bine pe firma lor va lamureati inainte sa intrati. Mancarea este buna, dar apucaturile patroanei sunt intradevar proaste, din punctul asta de vedere este recomandat celor care au uitat parte din motivatia de a veni in Canada. Si eu unul am ramas c-un gust amar dupa o vizita acolo.
Run wild and free!
azirbang1970

A multumit: 11 ori
I s-a multumit: 7 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Culinar si bauturi