• Publicitate

Covrigarie la Montreal

Discutii despre mancaruri traditionale sau exotice, retete, diete, restaurante si fast-food-uri, bauturi cumparate sau facute acasa - aceasta este rubrica unde iti lasa gura apa.
Răspunde

Mesajde rux13 » 24 Oct 2012, 16:05

floribadoiu scrie:Imi trimiteti si mie, svp, prin posta cativa covrigi? :)

Vorbesti serios? La TR?
rux13
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 82 ori

Publicitate

Mesajde floribadoiu » 25 Oct 2012, 09:05

rux13 scrie:
floribadoiu scrie:Imi trimiteti si mie, svp, prin posta cativa covrigi? :)

Vorbesti serios? La TR?

Da, vorbesc serios. Mor de pofta! Nu ar trebui sa faca mai mult de 2 zile.
Sau prajituri de la Angelica, dar astea nu merg prin posta. Mai vin prietenii tai din TR sa imi trimiti prin ei? :))
floribadoiu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 61 ori
I s-a multumit: 34 ori

Mesajde rux13 » 26 Oct 2012, 12:40

floribadoiu scrie:Da, vorbesc serios. Mor de pofta! Nu ar trebui sa faca mai mult de 2 zile.
Sau prajituri de la Angelica, dar astea nu merg prin posta. Mai vin prietenii tai din TR sa imi trimiti prin ei? :))

La Angelica n-am fost niciodata si probabil ca nu o sa ajung prea curand. Nu prea ma omor cu prajiturile si pe de alta imi plac mult mai mult dulciurile frantuzesti.

Revenind la covrigi ... Amicii din TR vin pe aici de obicei pentru evenimente bahice - noi beri de micro-braserie, etc asa ca nu contez pe ei. Ar fi doua posibilitati: ori iti aduc eu covrigi cand vin prin TR ori iti trimit prin posta. De venit prin TR habar n-am cand o sa vin, dar o sa-l intreb pe barbata-miu care are mereu planuri ascunse si imi spune mereu in ultimul moment daca a planificat vreun drum in directia aia.
Ar ramane calea cea mai usoara cu posta.
Zi-mi mai intai ce feluri de covrigi vrei si cati - uita-te pe site.
Week-endul asta nu sunt pe acasa, dar intr-o saptamana -doua poate ma misc pana la covrigarie.
Si ar trebui sa-mi dai si adresa postala ... desigur pe privat.
rux13
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 82 ori

Mesajde claire » 09 Aug 2013, 12:19

Acum citeva sapt am avut pofta de covrigi. Mi- am amintit ca mincasem unii buni la concert la Andries acum vreun an. Am gasit locul si m-am deplasat. Covrigii nu-i aveau gata facuti, am asteptat vreo 20 minute sa fie gata. Cind mi-a dat nota de plata am crezut ca e o greseala, 16$ pt 8 covrigi...ben lo... :shock: Normal cumpar govrigi cam la 2-4$ jumatea de duzina si sint facuti la cuptor cu foc de lemn. Aici aveau o masina in care bagau coca pe de o parte si ii scoteau pe partea cealalta, unul cite unul. Poate sa fie vreo tehnologie europeana? In magazin nu era nici un client si nu am vazut pe nimeni intrind pret de vreo jumate de ora cit am stat pe acolo. De afara era greu sa--ti dai seama ce se vindea in acest magazin, nu prea aveau nici un fel de reclama pe afara.

Covrigii au fost buni, dar nu am nici o intentie sa ma mai duc vreodata pe acolo. Daca imi mai ies in cale, cum vin ei pe la diverse evenimente romanesti este ok, dar atit.
claire
Imi place aici si raman...

A multumit: 13 ori
I s-a multumit: 16 ori

Mesajde npr » 09 Aug 2013, 17:53

La Andries n-am fost niciodata si probabil ca nu o sa ajung prea curand. Nu prea ma omor cu genul asta de muzica si pe de alta imi plac mult mai mult cantaretii mai moderni.
npr
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 6 ori

Mesajde sanjov » 10 Aug 2013, 07:41

claire scrie:Acum citeva sapt am avut pofta de covrigi. Mi- am amintit ca mincasem unii buni la concert la Andries acum vreun an. Am gasit locul si m-am deplasat. Covrigii nu-i aveau gata facuti, am asteptat vreo 20 minute sa fie gata. Cind mi-a dat nota de plata am crezut ca e o greseala, 16$ pt 8 covrigi...ben lo... :shock: Normal cumpar govrigi cam la 2-4$ jumatea de duzina si sint facuti la cuptor cu foc de lemn. Aici aveau o masina in care bagau coca pe de o parte si ii scoteau pe partea cealalta, unul cite unul. Poate sa fie vreo tehnologie europeana? In magazin nu era nici un client si nu am vazut pe nimeni intrind pret de vreo jumate de ora cit am stat pe acolo. De afara era greu sa--ti dai seama ce se vindea in acest magazin, nu prea aveau nici un fel de reclama pe afara.

Covrigii au fost buni, dar nu am nici o intentie sa ma mai duc vreodata pe acolo. Daca imi mai ies in cale, cum vin ei pe la diverse evenimente romanesti este ok, dar atit.

Claire, pai din cit se vede ti-a facut chiar un special 8 covrigi pt 16 $ ca daca te uiti pe situl lor e 3 $ covrigul, ceea ce auzisem si eu si nu-mi venea sa cred :lol: tu luand asa multi i-au lasat la 2$ bucata....E clar ca e departe de pretul bagelului care e pe la vreo 0,75 centi. eu raman la bagel !
sanjov

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Culinar si bauturi