• Publicitate

Acasa la romani

Discutii despre mancaruri traditionale sau exotice, retete, diete, restaurante si fast-food-uri, bauturi cumparate sau facute acasa - aceasta este rubrica unde iti lasa gura apa.
Răspunde

Mesajde dany_s » 26 Feb 2013, 11:06

meniul pare f interesant dar nu prea inteleg de ce garniturile apar pe meniu cu preturi, main dishes nu vin cu garnitura sau alea's preturi daca iei doar garnitura?

Mi se pare iarasi ca meniul e prea mare, pt un restaurant micut la inceput de drum nu stiu de ce se aventureaza sa ofere atatea optiuni.

Ma duc cat de curand si voi raporta ce-am gasit :D
Cu Credinta imi doresc, Patria sa o slujesc!
dany_s
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 4 ori

Publicitate

Mesajde xplaur » 26 Feb 2013, 12:30

npr scrie:N-am auzit de asa ceva. Stiu ca exista ceva grup de manelisti prin Montreal cu un stil vestimentar foarte dubios ce se numeste "acasa la romani". Au si un post de radio. http://www.youtube.com/watch?v=bUZ2UNrvvHs

Unde e acel restaurant?

Confuzia intre manele si muzica populara sau orice alt gen(chiar daca portul nu e traditional, iar instrumentele folosite sunt electronice), denota un singur lucru: lipsa de cultura si identittate. Trist, foarte trist!

@dany_s: Despre meniu nu pot sa zic nimic pana nu gust (desi experientele de pana acum cu meniuri tiganesti au lasat o impresie extrem de pozitiva), dar despre muzica pot sa-ti spun un lucru: Dan Armeanca e un artist desavarsit (intr-o alta era ar fi fost acolo unde ii e locul, alaturi de marii artisti ai poporului roman).
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde npr » 26 Feb 2013, 13:00

Nu stiu, n-am ascultat. Am tras si eu o concluzie dupa stilul vestimentar care e cam dubios... Nici nu ma intereseaza sa ascult, insa in general am impresia ca pana chiar si manelistii au mai mult bun gust la imbracaminte decat aia Acasa la romani. Uite si la Smarandache, pana si Mado Lamotte are mai putin machiaj.
npr
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 6 ori

Mesajde dany_s » 26 Feb 2013, 20:29

npr gonna npr :lol: :lol:

xplaur scrie:
@dany_s: Despre meniu nu pot sa zic nimic pana nu gust (desi experientele de pana acum cu meniuri tiganesti au lasat o impresie extrem de pozitiva), dar despre muzica pot sa-ti spun un lucru: Dan Armeanca e un artist desavarsit (intr-o alta era ar fi fost acolo unde ii e locul, alaturi de marii artisti ai poporului roman).

Chiar daca-s de copil pe aici stiu de Dan Armeanca, este f bun pe genul lui muzical si chiar mi-ar place sa merg intr-o seara cu muzica live
Cu Credinta imi doresc, Patria sa o slujesc!
dany_s
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 4 ori

Mesajde adisor » 01 Mar 2013, 09:06

dany_s scrie:
Mi se pare iarasi ca meniul e prea mare, pt un restaurant micut la inceput de drum nu stiu de ce se aventureaza sa ofere atatea optiuni.

Din cate vad pe site astia nu sunt chiar noi pe piata, au avut " Cabana Dacilor" care nu stiu din ce motive s-a inchis.
Ne putem perfectiona,
dar niciodata nu vom fi perfecti!...

Tuturor, numai bine!
adisor
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 101 ori

Nu ne punem mintea cu prostii ca tine ca au mintea odihnita.

Mesajde puiu codreanu » 05 Mar 2013, 00:47

npr scrie:Nu stiu, n-am ascultat. Am tras si eu o concluzie dupa stilul vestimentar care e cam dubios... Nici nu ma intereseaza sa ascult, insa in general am impresia ca pana chiar si manelistii au mai mult bun gust la imbracaminte decat aia Acasa la romani. Uite si la Smarandache, pana si Mado Lamotte are mai putin machiaj.

Referitor la mesajul pe care l-ai scris fara a te informa corect, doar pentru a arunca cu vorbe-n vant ca si musca, care se baga in kkt ca sa-i puta si ei gura, tin sa-ti aduc la cunostiinta ca esti ceea ce gandesti, ca scrii ceea ce gandesti, iar ceea ce scrii te reprezinta, adica o mare frustrata. Te hranesti cu rautate, invidie si frustrari si stii tu vorba lu' Dabija? ...ce te f... grija. Diferenta dintre tine si Smarandache este ca ea stie sa se imbrace, sa se machieze, sa se comporte normal in societate, nu ca tine o mare frustrata. Restaurantul de care toti vorbiti aici se numeste La Romani Acasa nu Acasa la Romani. Radioul despre care vorbesti nu este un radio de manele si chiar daca ar fi, maneaua, spre ''cultura ta generala muzicala'' sta la baza baza folclorului, citeste wikipedia-manele.
puiu codreanu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Culinar si bauturi