• Publicitate

Arta de a orna un tort

Discutii despre mancaruri traditionale sau exotice, retete, diete, restaurante si fast-food-uri, bauturi cumparate sau facute acasa - aceasta este rubrica unde iti lasa gura apa.
Răspunde

Mesajde bertro » 16 Aug 2013, 08:06

dany_s scrie:Un sfat care as putea sa ti-l dau Bertro este cand te apuca the urge sa mananci ceva cadavru din asta fugi repede in curte si ia niste iarba, niste papadii, ceva trifoi si fa o salatzica asa....dar fara otet si ulei, asta e clar. Sa vezi ce bine te simti dupa ce mananci ceva asa bun si crud. O sa ai energie toata ziua.

Multumesc de sfat. Asa am facut aseara, doar ca atunci cand am iesit in backyard am dat cu ochii de un iepuroi in gradina de zarzavaturi si de o veverita sus pe cablul electric. Imediat au inceput sa-mi curga balele si nicio cantitate de papadie nu m-a calmat...
Dupa cum vedeti, din pacate nu am reusit inca sa ma eliberez de apucaturile dezgustatoare carnivore specifice numai speciei umane. Poate in timp o sa ajung si eu vegetarian cum e natural si cum sunt toate celelalte specii de pe planeta.
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 2 ori

Publicitate

Mesajde Daciana » 16 Aug 2013, 09:31

@dany_s, bertro

O sa ma aveti pe constiinta, pana la urma fac atac de cord de la atata ras :lol: :lol: :lol:
"Da-mi lumina din lumina-ti aspra
Sa privesc pe-a stelelor fereastra..."
Daciana
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 6 ori

Mesajde yogyog » 16 Aug 2013, 10:59

Daciana scrie:@dany_s, bertro

O sa ma aveti pe constiinta, pana la urma fac atac de cord de la atata ras :lol: :lol: :lol:

cum poti sa razi la glumele grobiene si de santier ale astora doi e peste puterile mele de a intelege. dar unde e IQ-ul mic, nici Dumnezeu nu cere.
Cu lacrimi ti-as scrie, batrâna mea tara/.../ Sa fii viitor si prezent si trecut.
yogyog
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde bertro » 16 Aug 2013, 11:19

yogyog scrie:

cum poti sa razi la glumele grobiene si de santier ale astora doi e peste puterile mele de a intelege. dar unde e IQ-ul mic, nici Dumnezeu nu cere.

Eu inca mai sper ca renuntand la carne o sa-mi creasca IQ-ul, cel putin pana la nivelul veganilor de pe acest thread.
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde yogyog » 16 Aug 2013, 11:24

bertro scrie:
yogyog scrie:

Eu inca mai sper ca renuntand la carne o sa-mi creasca IQ-ul, cel putin pana la nivelul veganilor de pe acest thread.

Mi-e greu sa cred ca la varsta ta inaintata ai mai avea vreo sansa sa ajungi la nivelul lui Tzipi sau a lu Floricica. poti sa mananci tu cate plante vrei. dar, speranta moare ultima.
Cu lacrimi ti-as scrie, batrâna mea tara/.../ Sa fii viitor si prezent si trecut.
yogyog
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde Daciana » 16 Aug 2013, 17:49

yogyog scrie:

Nu stiam ca IQ-ul se masoara in functie de glume :D

Spune tu o gluma de un IQ mare!
"Da-mi lumina din lumina-ti aspra
Sa privesc pe-a stelelor fereastra..."
Daciana
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 6 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Culinar si bauturi