• Publicitate

Unde va faceti cumparaturile alimentare?

Discutii despre mancaruri traditionale sau exotice, retete, diete, restaurante si fast-food-uri, bauturi cumparate sau facute acasa - aceasta este rubrica unde iti lasa gura apa.
Răspunde

Mesajde Sly » 10 Oct 2013, 13:18

Radu7777 scrie:intr-adevăr produsele de plastic de la Costco nu se compara cu prospăturile bio de la Kaufland, Metro, Cora, Selgros, Auchan etc., pot confirma personal in urma egzcursiei recente din patria mumă

Radica tu fusashi la shopping in Ro?In Canada nu mergi intr-un an intreg in 5 magazine diferite alimentare iar acolo in creierii Botshenilor ai gasit tu toate hypermarketurile intr-o saptamana-doua?
Ce-oi fi cumparat mai ales ca erai in vacanta? :lol:
Dar,deh,putem sa ne c...m in gusturile tale,fiecare viziteaza ce vrea in vacanta personala. :lol: :lol: :lol:
Oricum pentru cei interesati de evolutia alimentelor pe care ni le ofera industria alimentara ,recomand aceasta lectura
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 10 Oct 2013, 13:23

bertro scrie:Yogy e roman verde cu frica de Dumnezeu, ca aia care l-au facut pe Reuben Schwartz sa plece din Romania in primul rand. De aia cred ca nu se preteaza la tradarea de a calca in acel restaurant.

Eu cred ca iogo nu vrea sa cheltuie benzina pentru a manca un senvici la Montreal dar mananca Reuben aici la Arby's ca tot cetateanul.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde Radu7777 » 11 Oct 2013, 21:35

Sly scrie:
Radu7777 scrie:intr-adevăr produsele de plastic de la Costco nu se compara cu prospăturile bio de la Kaufland, Metro, Cora, Selgros, Auchan etc., pot confirma personal in urma egzcursiei recente din patria mumă

Radica tu fusashi la shopping in Ro?In Canada nu mergi intr-un an intreg in 5 magazine diferite alimentare iar acolo in creierii Botshenilor ai gasit tu toate hypermarketurile intr-o saptamana-doua?Ce-oi fi cumparat mai ales ca erai in vacanta? :lol:

alcohol, of cours. Grant's original, cica ... nu stiu cum dreacu erau in stare sa-l vanda Carfur mai eftin decat ie in Canada ... alta egzplicatie decat ca canadieniii iau si pielea de pe osu concetatenilor eu nu gasesc ... :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Re: Unde va faceti cumparaturile alimentare?

Mesajde Paranoid » 15 Mai 2015, 11:24

Schwartz is the best!!! :cheers:
Paranoid

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Re: Unde va faceti cumparaturile alimentare?

Mesajde tsunami » 15 Mai 2015, 12:27

Busch's, Whole Foods
Chop your own wood, it'll warm you twice
tsunami
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 162 ori
I s-a multumit: 199 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Culinar si bauturi