• Publicitate

Cea mai buna shawarma la Montreal

Discutii despre mancaruri traditionale sau exotice, retete, diete, restaurante si fast-food-uri, bauturi cumparate sau facute acasa - aceasta este rubrica unde iti lasa gura apa.
Răspunde

Cea mai buna shawarma la Montreal

Mesajde SilviuShlomo80 » 28 Mai 2014, 18:19

Shalom,

Caut sa mananc la Montreal o shawarma adevarata cum se gaseste si in Romania dar si in Orientul Mijlociu. Am incercat la Amir deocamdata si am ramas deceptionat de acesti arabi.
SilviuShlomo80
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 24 ori
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Cea mai buna shawarma la Montreal

Mesajde coraampean » 29 Mai 2014, 06:35

SilviuShlomo80 scrie:Shalom,

Caut sa mananc la Montreal o shawarma adevarata cum se gaseste si in Romania dar si in Orientul Mijlociu. Am incercat la Amir deocamdata si am ramas deceptionat de acesti arabi.

Buna, incearca la Adonis http://groupeadonis.ca/CMS/index.php/fr/8-nos-produits sau Andalos http://www.andalosbakery.com/fr/contacts, http://andalosbakery.com/sites/all/libraries/pdf/catalogue.pdf. Mi s-a parut mai buna la Andalos (in urma cu cativa ani), dar stii vorba aceea : gusturile difera. Altora le-a placut mai mult cea de la Adonis :).
Le paradis terrestre est où je suis...
coraampean
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 14 ori

Mesajde SilviuShlomo80 » 29 Mai 2014, 10:36

Shalom coraampean,

O sa incerc sa ajung la acest Adonis. Am mai auzit de el. Este magazinul comunitatii de greci? Pentru moment nu am masina si cred ca imi va fi greu de ajuns avand in vedere unde sunt localizate www.groupeadonis.ca
SilviuShlomo80
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 24 ori
I s-a multumit: 0 data

Mesajde capsunar » 07 Iun 2014, 13:53

SilviuShlomo80 scrie:Shalom coraampean,

O sa incerc sa ajung la acest Adonis. Am mai auzit de el. Este magazinul comunitatii de greci? Pentru moment nu am masina si cred ca imi va fi greu de ajuns avand in vedere unde sunt localizate www.groupeadonis.ca

Am mancat o saorma buna la aeroport. Treuie sa iesi insa din aeropert, e unde mananca taximetristii care in Mt sant multzi arabi.
Nu e ca cea de la Dristor Kebap da a fost buna.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 408 ori

Mesajde Sly » 07 Iun 2014, 19:28

Eu am mancat la Boustan si a fost buna,nu stiu daca cea mai buna caci in alta parte n-am mancat in Montreal. :)
La fel mi-a placut si Nostos care nu e shawarma,este gyro si e de porc sau miel .Personal prefer gyro.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Înapoi la Canada - Culinar si bauturi