• Publicitate

Ofer ajutor celor care vin in Vancouver.

Integrarea si viata in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Ofer ajutor celor care vin in Vancouver.

Mesajde andrei33 » 25 Noi 2008, 19:55

Ofer ajutor celor noi veniti in Vancouver, transport cu masina de la aeroport, sfaturi si opinii, in limita posibilitatilor.
Mentionez ca NU accept nici un ban sau alte beneficii, si nu am nici un interes ascuns.
Cei care au nevoie, rog sa ma contacteze pe:

[email protected]

Andrei
smile, tomorrow could be worst :)
andrei33
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde roscamilica » 30 Mar 2009, 07:35

Pt.andrei33
Nu stiu cind o sa ajung in Vancouver sper ca curind sau poate mai tirziu spre sfirsitul anului.
Daca ma ajuti cu informatii si sfaturi sunt super multumit.
Acum trebuie sa caut contract de munca pt. ca nu am primit punctajul,deci trebuie sa caut alta alternativa de a ajuge acolo.
Mult succes si sanatate .
Putine persoane se ofera sa-i ajute pe noi veniti ,deci dumnezeu sa te ajute.
roscamilica
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde dan_daniel » 21 Feb 2010, 18:13

Pt andrei33
Si eu sunt in stadiul de pregatire pentru emigrare si principalul motiv de ingrijorare este ca la ajungere acolo nu stiu cine ma va putea ajuta
Dar daca tu spui ca cu cea mai mare placere ne ajuti pe noi cei care ajungem atunci sunt deja mult mai linistit.Adresa mea de mess este [email protected] .Sper sa reusesc sa emigrez pentru viitorul copilului meu.
Mi-as incerca norocul in Vancouver
dan_daniel
Imi place aici si raman...

Mesajde nemesibolya » 14 Apr 2010, 22:44

Andrei33
mai este valabila oferta ta?
Nu cunoastem personal pe nimeni acolo si avem nevoie de ajutor in ceea ce priveste gasirea unui loc de inchiriat la inceput. Am inteles ca la locurile "mai linistite" cer referinte si este foarte greu sa inchiriezi ceva inca din tara. Noi sosim in luna iulie cu un copil. Suntem interesati de un apartament in zona NewWestminster sau Burnaby mai aproape de skytrain.

Oricum, daca ne poate ajuta cineva in acest am fi mult mai linistiti in ceea ce priveste "marea calatorie" ce ne asteapta.

Multumesc
nemesibolya
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Re: Ofer ajutor celor care vin in Vancouver.

Mesajde titiancostea » 08 Iul 2010, 17:43

andrei33 scrie:Ofer ajutor celor noi veniti in Vancouver, transport cu masina de la aeroport, sfaturi si opinii, in limita posibilitatilor.
Mentionez ca NU accept nici un ban sau alte beneficii, si nu am nici un interes ascuns.
Cei care au nevoie, rog sa ma contacteze pe:

[email protected]

Andrei

putini conationali ca tine, Andrei. Sa iti dea Dumnezeu tot binele din lume. As avea o interbare: stii cumva care este termenul limita pentru depunerea de dosare de emigrare? Si daca trimit DCS la Viena in aceasta perioada, voi fi respins pe motiv de depunere intarziata? [email protected]
ps: multumesc mult anticipat, si succes.
titiancostea

Mesajde katerrina_80 » 23 Sep 2010, 04:51

Si noi o sa venim in Vancouver in februarie 2011, daca toare lucrurile vor decurge asa cum ne-am propus :) si e bine de stiut ca poti gasi o mana de ajutor acolo pentru inceput.
Cand o sa fim mai aproape de eveniment, te voi contacta!
D1:OK 16.04.2010
D2/CB: 10.08/13.08
FM/AM: 27.08/20.09
Inv/Viza:05.10/10.11
Vancouver 20.02.11
katerrina_80

Următorul

Înapoi la Canada - British Columbia - Rubrica locala