• Publicitate

Ofer ajutor celor care vin in Vancouver.

Integrarea si viata in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Mesajde H^yal » 08 Oct 2011, 14:20

dalyro19 scrie:Daca poate descrie cineva primele patru/ cinci zile de la aterizare, cineva care sa nu fi cunoscut pe nimeni mai exact. Ma intereseaza pe unde a locuit in primele zile, unde si cum a gasit chirie.
In noiembrie sau februarie 2012 vom ajunge si noi ( familie cu doi copii de 6 ani) in Vancouver.

Multumim,

Daniel

Din Romania am sunat cativa building manageri romani de pe lista. Am intrebat de pret, de zona, cum este apt. Apoi cand ne-am decis, am trimis bani prin money gram pt security deposit, ne-au oprit apt. Au fost extrem de amabili, au venit sa ne ia de la aeroport, ne-au orientat cateva saptamani.
Nu stiu daca in prezent se mai fac astfel de gesturi.
H^yal
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Publicitate

Mesajde accord » 25 Noi 2011, 00:24

H^yal scrie:
dalyro19 scrie:Daca poate descrie cineva primele patru/ cinci zile de la aterizare, cineva care sa nu fi cunoscut pe nimeni mai exact. Ma intereseaza pe unde a locuit in primele zile, unde si cum a gasit chirie.
In noiembrie sau februarie 2012 vom ajunge si noi ( familie cu doi copii de 6 ani) in Vancouver.

Multumim,

Daniel

Din Romania am sunat cativa building manageri romani de pe lista. Am intrebat de pret, de zona, cum este apt. Apoi cand ne-am decis, am trimis bani prin money gram pt security deposit, ne-au oprit apt. Au fost extrem de amabili, au venit sa ne ia de la aeroport, ne-au orientat cateva saptamani.
Nu stiu daca in prezent se mai fac astfel de gesturi.

FYI: se mai fac, nu stiu sa mentionez cadenta dar inca se mai fac si sper sa nu moara gestul.
Numai bine
Din 27.04.2010 in Vancouver
DH Whistler all day long!!!
accord

I s-a multumit: 0 data

Mesajde vulpita2010 » 25 Noi 2011, 08:20

Radu7777 scrie:
Miruna7 scrie:daca cunoasteti vreun building manager de incredere, am vrea sa incercam sa inchiriam un 1 bdr inainte sa ajungem. Aceasta varianata mi se pare un pic riscanta si cam greu de realizat dar nu vad de ce nu am incerca. Zona preferata ar fi north Vancouver sau downtown Vancouver.

eu stiu vreo 2, dar nici unul nu sta in zona preferata north Vancouver sau downtown Vancouver, ci in zona metrotown

Hello Radu,

Suntem un cuplu cu un copil de 3 ani si vom ajunge in Vancouver la inceputul lui ianuarie 2012.
Ne-ar interesa sa inchiriem un apartament in Burnaby, zona data de patrulaterul: Kingsway, Patterson Ave, Imperial St, Nelson Ave.
Se intampla sa cunosti building manager roman prin acea zona?

Multumesc anticipat!

P.S. Daca are cineva de inchiriat/subinchiriat 2 bd in zona mentionata mai sus, incepand cu 1 ianuarie 2012 sa ne dea de stire. Multumesc.
vulpita2010
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Radu7777 » 25 Noi 2011, 19:06

vulpita2010 scrie:Ne-ar interesa sa inchiriem un apartament in Burnaby, zona data de patrulaterul: Kingsway, Patterson Ave, Imperial St, Nelson Ave.
Multumesc anticipat!
P.S. Daca are cineva de inchiriat/subinchiriat 2 bd in zona mentionata mai sus, incepand cu 1 ianuarie 2012 sa ne dea de stire. Multumesc.

cunosc cativa. apartamentele in general se scot cu 1 luna inainte, deci revino cu cererea dupa 1 decembrie
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde vulpita2010 » 26 Noi 2011, 15:34

Radu7777 scrie:
vulpita2010 scrie:Ne-ar interesa sa inchiriem un apartament in Burnaby, zona data de patrulaterul: Kingsway, Patterson Ave, Imperial St, Nelson Ave.
Multumesc anticipat!

cunosc cativa. apartamentele in general se scot cu 1 luna inainte, deci revino cu cererea dupa 1 decembrie

Multumesc, revin.
vulpita2010
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde accord » 26 Noi 2011, 19:23

Recomand McKay ave & maywood parca, numele managerilor Lara si Viorel, am stat acolo dar am plecat doar din cauza job-ului, Raducule tu poți confirma tata locatia si dacă o fost bun Jack-ul :))
O sa ai ne lor de tel pe privat DAR cum o zis Raducu numai la sfârșitul lui Noiembrie (30) sau primele zile din Decembrie afli dacă ai care available in clădire.
Bafta
Din 27.04.2010 in Vancouver
DH Whistler all day long!!!
accord

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - British Columbia - Rubrica locala