• Publicitate

Exista motociclisti romani in Vancouver?

Integrarea si viata in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Mesajde chif » 28 Iul 2009, 22:47

Da, si la mine e disperare mare. Am avut moto 15 ani in Ro si am mancat pe paine kms si vacante si Europa si club si amintiri si etc. Acu nu zic ca nu o sa-mi iau, dar prioritatile sunt altele deocamdata, ca avem doar 4 luni de cand am venit. Am reusit sa luam masina si avem si un scooter cu care ne dam, al unui prieten, care nu-l foloseste, sa ne mai alinam dorul de 2 roti.
Nu stiu ce va urma, dar probabil ca o a 2-a masina va fi necesara la prima schimbare de servici a unuia dintre noi. Pe urma moto. Din pacate. Noi n-am prins ploile, dar din cate auzim... cam putin timp ai sa te dai cu moto, cu toate ca de cand am venit ne-am tot dat.

Oricum fenomenul moto aici perceput de pe strada (oras) e altul decat in Europa. 90% din motoare sunt choppere si 90% dintre ele sunt Harley. Devine chiar plictisitor. Dintre japoneze, speed-urile clasice si dintre europene, doar Ducati si Triumph mai vezi, cam rar.

Ar fi chiar interesant daca ar fi romani motociclisti prin zona. Noi facem o excursie indata la Whistler si Harrison Lake, pe o moto inchiriata, cu un tip din Victoria, canadian, care vine special sa ne arate zona (si eu i-am aratat-o cand a venit in RO si se intoarce roata). :lol:

@TDM: faina moto, si eu am fost la un pas sa o iau.
Te-am gasit pe www.motociclism.ro :)) Faine poze ai facut la SMAEB :))
chif
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde akatutu » 29 Iul 2009, 01:06

Suna bine deja 2 cupluri de motociclisti inraiti :D,
Daca nu va deranjeaza cred ca ar trebui sa tinem legatura si poate la anu reusim sa ne strangem cativa si sa facem niste excursii in timpul scurt dintre ploi. Cred ca din cauza vestitelor ploi nu speram prea multe de la acest topic dar trebuia sa fie cineva.

@chif
ma gandeam ca in Canada ar trebui sa fie mai multe choppere dar nici chiar asa :D io un deasta imi doresc oricum. merci de info.
akatutu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde RaveGSXR » 31 Iul 2009, 05:46

In octombrie ajung si eu, cu putin noroc cumpar mobra in primavara. Probabil va fi un crotch rocket.
DCS:16.12.08
OUV:25.02.09
INV:06.03
CSQ:04.05
D2:10.05
CB:03.06
FM:24.06
AM:02.07
Viza:13.08
RaveGSXR
Imi place aici si raman...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 1 data

Mesajde accord » 05 Aug 2009, 14:31

Ma alatur si eu la grup, nu stiu exact cand o sa ajung, dar fac pact cu sotia si tot cumpar un motor, ceva de cursa lunga ca asa-mi plac mie.
Cine stie cat este asigurarea pt motor???
Din 27.04.2010 in Vancouver
DH Whistler all day long!!!
accord

Mesajde Lovin » 05 Aug 2009, 19:07

Ma bate gandul de ceva vreme sa-mi iau un motor, dar de viteza. Acum ca aproape am aprobarea sotiei :D ca si ea vrea sa ne dam cu motorul prin tinuturile astea :)

Mai vedem...
We are all Canucks !
Lovin

Mesajde chif » 05 Aug 2009, 20:04

Daca n-ai si vrei ceva sfaturi in domeniu, te pot (putem) ajuta. :lol:
Cine stie, poate o sa se formeze in timp si un grupulet cu de-ai nostri. Macar astia stiu sigur ca nu se cearta :wink:
chif
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - British Columbia - Rubrica locala