• Publicitate

Mutare Mtl to Vancouver/ locuinta/ building manageri romani

Integrarea si viata in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Mesajde accord » 08 Mar 2010, 07:17

Deci daca i vorba de ceva "ccino" indif de de prefix ma bag si eu prin luna mai daca ma primiti :)..si evident daca primim viza pana atunci!!??
Din 27.04.2010 in Vancouver
DH Whistler all day long!!!
accord
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Zoly » 08 Mar 2010, 09:24

accord scrie:Deci daca i vorba de ceva "ccino" indif de de prefix ma bag si eu prin luna mai daca ma primiti :)..si evident daca primim viza pana atunci!!??

Nu, nu orice "ccino" :) ... ramanem doar la diferitele feluri de cafele, sau mai bine spus bauturi derivate ale cafelei.
Zoly
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde lauraTM » 17 Mar 2010, 05:55

o zi frumoasa la toata lumea de forum, am si eu o intrebare, poate cei care actioneaza acum pentru viza sunt in masura sa-mi raspuna, care sunt costurile pentru o familie formata din 3 membrii, am luat o serie de informatii de pe diferite saituri, si nu mai stim la cat sa ne asteptam, daca are cineva amabilitatea sa-mi raspunda, ii multumesc anticipat. Citesc pe acest forum atatea experiente pozitive si motivatia plecarii este tot mai mare, sa speram ca reusim si noi sa trecem oceanul, ne dorim foarte mult acest lucru.
lauraTM
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde accord » 19 Mar 2010, 09:08

lauraTM scrie:o zi frumoasa la toata lumea de forum, am si eu o intrebare, poate cei care actioneaza acum pentru viza sunt in masura sa-mi raspuna, care sunt costurile pentru o familie formata din 3 membrii, am luat o serie de informatii de pe diferite saituri, si nu mai stim la cat sa ne asteptam, daca are cineva amabilitatea sa-mi raspunda, ii multumesc anticipat. Citesc pe acest forum atatea experiente pozitive si motivatia plecarii este tot mai mare, sa speram ca reusim si noi sa trecem oceanul, ne dorim foarte mult acest lucru.

Trebuie sa precizezi pt ce parte vrei sa aplici? si sa fie mai explicit intrebarea, ce vrei defapt sa aflii? Cat costa tot procesul de emigrare pana la viza sau numai viza?
Bafta
Din 27.04.2010 in Vancouver
DH Whistler all day long!!!
accord

Mesajde aswecare » 15 Sep 2010, 05:45

Ne mutam din Windsor On in Vancouver in noiembrie daca mai avem timp sa gasim cava de inchiriat.Va rugam cine e dispus sa ne dea ceva informatii,sugestii despre o chirie cu 2 dormitoare, zona linistita langa o scoala buna(baiatul are 7 ani).astept cu nerabdare un raspuns,timpul ne preseaza.Dana
aswecare
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde zeita24 » 21 Oct 2010, 15:31

salut, si eu caut de inchiriat tot 2 apart 1 bed nu conteaza dak este sau nu furnised, unul pt mine cu sotul meu si celalat ink 1 pers,dak se poate cat inainte de 1 nov sau la 1 nov, avem si recomandare dak este nevoie,suntem linisititi si nu am creeat probleme. dak stie cineva manageri romani sau cineva roman care inchiriaza va rog anunati-ma. va multumesc mult
zeita24
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - British Columbia - Rubrica locala