• Publicitate

Welcoming Neighbours - un program GRATUIT pentru noii veniti

Integrarea si viata in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Welcoming Neighbours - un program GRATUIT pentru noii veniti

Mesajde vutu » 01 Dec 2009, 17:37

un program saptamanal GRATUIT pentru noii veniti in Canada gazduit de North Shore Neighbourhood House

Vrei sa iti imbunatatesti limba engleza intr-un mediu plin de fun?
Programul va fi diferit în fiecare săptămână. Vom face activităţi, vom avea discuţii, vom face iesiri in comunitate, vom celebra sărbătorile canadiane şi ale altor tari si toate acestea vorbind în limba engleză. O dată pe lună, vorbitori de limba engleza vor veni in clasa pentru a conversa cu 2-3 persoane pentru si mai multa practica de limbă engleză. Atelierele vor fi oferite pe teme diferite, bazate pe interesele de grup. Vino se te alături acestui program, dacă esti în Canada de mai puţin de 3 ani şi ai dori să-ţi faci prieteni noi, să te distrezi, să afli mai multe despre comunitate şi despre alte subiecte care te interesează si pentru a-ţi îmbunătăţi abilităţile de limbă engleză.

Cand: Data de inceput Miercuri, 25 Noiembrie. In fiecare miercuri pana pe 3 Martie 2010, numar maxim de participanti 20 persoane (trebuie facuta rezervare pentru loc).

Ora: 9:15 - 11:30 am. Fii punctual. Ora incepe la at 9:15 am.

Locatie: North Shore Neighbourhood House Kids Club Building la Ridgeway Elementary School, 410 East 8th Street, North Vancouver

Ingrijirea copilului: pentru copii sub 5 ani – trebuie facuta rezervare

Nivel de engleza: Orice nivel e binevenit. Avem si vorbitori de Farsi, Mandarina, Koreeana, Spaniola

Inscrieri si informatii: Liz Chase, 778-840-6670 sau [email protected]
Pentru mai multe informatii North Shore Neigbhourhood House website www.nsnh.bc.ca
vutu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Înapoi la Canada - British Columbia - Rubrica locala