• Publicitate

A venit vara - sunteti interesati de activitati outdoors?

Integrarea si viata in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

A venit vara - sunteti interesati de activitati outdoors?

Mesajde Radu7777 » 09 Mai 2010, 16:02

E cineva interesat de tennis, cycling, hiking, camping, swimming si in general de orice alta activitate outdoor ?
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Publicitate

Cycling & Hyking

Mesajde Tryharder » 10 Mai 2010, 22:40

Da, eu unul sunt innebunit dupa cycling si dupa hiking.Sper sa-mi cumpar prima bicicleta in Canada in maxim o saptamana.Din pacate, fiind nou-veniti aici, inainte de sport trebuie sa-mi caut un job.Poate dupa ce ne integram in comunitate, voi avea timp si de miscare.By the way, unde gasesc magazine de biciclete in zona Tri-Cities?Eventual imi iau una second, dar as dori ceva de calitate.In Wal-Mart erau doar chinezarii, iar pe Craiglist n-am prea gasit ce caut.Altundeva n-am avut timp sa caut.Ma duc maine pana in Coquitlam Centre, am auzit ca este un magazin de articole sportive acolo.
In Vancouver din 4 mai 2010
Tryharder
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Radu7777 » 10 Mai 2010, 23:27

habar n-am unde gasesti biciclete ieftine si bune, a mea tot chinezarie e, luata din zellers, si ca sa ma care de acasa pana-n stanley park m-o tinut deja 3 ani
incearca pe craigslist
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde smecta » 11 Mai 2010, 15:41

incearca si la sports junkies (www.sportsjunkies.com)
smecta
Imi place aici si raman...

Re: Cycling & Hyking

Mesajde Luis » 11 Mai 2010, 18:24

Tryharder scrie:Da, eu unul sunt innebunit dupa cycling si dupa hiking.Sper sa-mi cumpar prima bicicleta in Canada in maxim o saptamana.Din pacate, fiind nou-veniti aici, inainte de sport trebuie sa-mi caut un job.Poate dupa ce ne integram in comunitate, voi avea timp si de miscare.By the way, unde gasesc magazine de biciclete in zona Tri-Cities?Eventual imi iau una second, dar as dori ceva de calitate.In Wal-Mart erau doar chinezarii, iar pe Craiglist n-am prea gasit ce caut.Altundeva n-am avut timp sa caut.Ma duc maine pana in Coquitlam Centre, am auzit ca este un magazin de articole sportive acolo.

Uite aici: http://westwoodcycle.ca/catalog.cfm?catalogid=39

In Coquitlam Centre gasesti biciclete de calitate decenta la Sportcheck (un Ironhorse sau Black Diamond).
I love this country!
Luis

Mesajde Radu7777 » 13 Mai 2010, 15:10

Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum