• Publicitate

Invitatie la protest!

Integrarea si viata in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Invitatie la protest!

Mesajde Tryharder » 22 Ian 2012, 15:19

Exact cum suna si titlul topicului:
Haideti sa ne solidarizam cu fratii din tara!
Haideti sa ne aducem contributia simbolica la caderea unui regim care a ingenuncheat Romania!
Haideti sa nu unim, 2, 3, 10 oameni si sa pichetam Consulatul Romaniei din Downtown Vancouver.
Sper sa nu fiu inteles gresit, nu sunt un instigator, nu fac politica, dar inainte de a fi canadiam, sunt roman.Am totusi niste parinti, niste prieteni care sufera in Romania de ani de zile.
Daca cineva este interesat, rog sa-mi dea PM.Daca ne adunam o mana de oameni, tot reusim sa demonstram ceva.Voi contacta RCMP-ul pentru a ne asigura ca ceea ce facem este 100% legal, in conformitate cu legislatia canadiana.
Da, as putea sa-mi vad de treaba mea, sa stau comod pe canapea si sa ma uit le televizor la protestele din tara.Da, as putea sa-mi salvez energia pentru job-ul plin de responsabilitati, pentru commuting....As putea sa-mi aloc putinul timp liber sotiei si copilului, dat fiind ritmul de viata accelerat de aici si de acum....dar nu, acum e momentul sa actionam!

Datoram asta Romaniei unde ne-am nascut, unde am crescut si am visat la un trai mai bun departe de casa.
Asa sa ne ajute Dumnezeu!
In Vancouver din 4 mai 2010
Tryharder
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Înapoi la Canada - British Columbia - Rubrica locala