• Publicitate

Mutare din Montréal in Vancouver

Integrarea si viata in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Mutare din Montréal in Vancouver

Mesajde maria-carla » 02 Apr 2012, 11:34

Salutare tuturor!

De ceva vreme ne gandim la o eventuala mutare din Montreal in Vancouver. Va rog sa ma ajutati cu ceva link-uri pentru apartamente de inchiriat si scoli pentru invatamant preuniversitar( cum se cheama acolo? in Montreal li se zice cegep...).
Am vazut poze absolut fantastice, cu peisaje de vis...este oare posibil sa-ti inchiriezi un apartament cu vederea la ocean din 2 joburi normale (unul infirmier si altul ce-o mai fi?!).
Ar fi trebuit sa venim in Vancouver de la inceput...asa cum planuisem...da' na...ne-am facut de lucru pe la Montréal...
Merci si astept raspunsurile voastre!
28/08/09-Montréal
maria-carla
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Apartament

Mesajde flopy » 04 Apr 2012, 00:48

In caz ca doriti 1 bedroom in West End, please let me know. Mai avem disponibile la noi in bloc.
Vancouver
flopy

Re: Mutare din Montréal in Vancouver

Mesajde zamolxis » 25 Iun 2012, 23:10

maria-carla scrie:Salutare tuturor!

De ceva vreme ne gandim la o eventuala mutare din Montreal in Vancouver. Va rog sa ma ajutati cu ceva link-uri pentru apartamente de inchiriat si scoli pentru invatamant preuniversitar( cum se cheama acolo? in Montreal li se zice cegep...).
Am vazut poze absolut fantastice, cu peisaje de vis...este oare posibil sa-ti inchiriezi un apartament cu vederea la ocean din 2 joburi normale (unul infirmier si altul ce-o mai fi?!).
Ar fi trebuit sa venim in Vancouver de la inceput...asa cum planuisem...da' na...ne-am facut de lucru pe la Montréal...
Merci si astept raspunsurile voastre!

o idee ar fi sa veniti cateva zile in vizita in urmatorele luni, sa vedeti putin zona inainte sa va mutati cu imagina de Vancouver doar din poze! dupa ce veniti si va dati seama de asezare a orasului, va puteti face planuri despre care parti de oras v-ar place.

pe aceeasi idee, daca se poate sa aplicati la vreo pozitie in Vancouver, cat sunteti inca in Montreal, ar ajuta; ca sa veniti la ceva concret. daca nu, e totusi un risc sa dureze pana gasiti o pozitie.

de putut se poate, sunt multe exemple de acest gen.

orase care au vedere la ocean, si puteti inchiria: Vancouver (kitsilano, downtown, ubc), north Vancouver, west Vancouver, richmond, & white rock. depinde de ce va place, si ca de obicei de $. chiriile sunt probabil mai mari decat cu ce sunteti obisnuiti in Montreal. scoli pre-universitate - adica licee? sau elementary?

liceul e de la cls 8 la 12 (sunt si unele de la 8 la 10, iar restul se muta la altele pentru a termina 11 si 12).
elementary - 1 la 7
...the dose makes the poison...
zamolxis
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde Radu7777 » 25 Iun 2012, 23:23

scoli pre-universitate - adica licee? sau elementary?
liceul e de la cls 8 la 12 (sunt si unele de la 8 la 10, iar restul se muta la altele pentru a termina 11 si 12).
elementary - 1 la 7

femeia se referea la chestia asta http://en.wikipedia.org/wiki/CEGEP
Imagine
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Înapoi la Canada - British Columbia - Rubrica locala