• Publicitate

Romani din Montreal in Vancouver?

Integrarea si viata in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Re: Romani din Montreal in Vancouver?

Mesajde togo » 03 Mar 2016, 16:12

Manicuriste sunt si acolo la BC dar sunt asiatice ,femei frumoase sunt si acolo ,e adevarat ca sunt multe mai ''plinute''dar e si gama mai variata .Peisajele sunt superbe ,munti ,pacificul ,aproape de Hawaii .umiditate mare insa si foarte scumpa viata ,de la asigurari la case ,nu renteaza daca lucrezi daca in schimb esti gradinar cu asociatie se mai schimba situatia.
Veveritele au rolul lor dar cum spui fac parte doar din decor nu prea ne afecteaza viata .
Pacat de Germania -Austria pe cand imi facusem si acolo un cheag ...dupa 1 iulie se vor schimba multe asa ca ne reprofilam pe alte zone si de ce nu Harrison sau Wistler BC zone super ,zone aerisite ,veverite
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 74 ori
I s-a multumit: 28 ori

Publicitate

Mesajde popescu dragos » 05 Mar 2016, 13:42

togo scrie:Manicuriste sunt si acolo la BC dar sunt asiatice ,femei frumoase sunt si acolo ,e adevarat ca sunt multe mai ''plinute''dar e si gama mai variata .Peisajele sunt superbe ,munti ,pacificul ,aproape de Hawaii .umiditate mare insa si foarte scumpa viata ,de la asigurari la case ,nu renteaza daca lucrezi daca in schimb esti gradinar cu asociatie se mai schimba situatia.
Veveritele au rolul lor dar cum spui fac parte doar din decor nu prea ne afecteaza viata .
Pacat de Germania -Austria pe cand imi facusem si acolo un cheag ...dupa 1 iulie se vor schimba multe asa ca ne reprofilam pe alte zone si de ce nu Harrison sau Wistler BC zone super ,zone aerisite ,veverite

Salutare togo !

La ce te referi cind spui ca dupa 1 iulie se vor schimba multe ?

Numai bine !
La 45 de ani m-am nascut a 2-a oara !
popescu dragos
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 112 ori
I s-a multumit: 97 ori

Mesajde mony 2010 » 06 Mar 2016, 01:50

popescu dragos scrie:
togo scrie:Manicuriste sunt si acolo la BC dar sunt asiatice ,femei frumoase sunt si acolo ,e adevarat ca sunt multe mai ''plinute''dar e si gama mai variata .Peisajele sunt superbe ,munti ,pacificul ,aproape de Hawaii .umiditate mare insa si foarte scumpa viata ,de la asigurari la case ,nu renteaza daca lucrezi daca in schimb esti gradinar cu asociatie se mai schimba situatia.

Salutare togo !

La ce te referi cind spui ca dupa 1 iulie se vor schimba multe ?

Numai bine !

Si eu as fi interesata ce se schimba dupa 1 iulie. Multumesc!
DCS: long time ago
mony 2010
Moderator 'Romani in Germania'

A multumit: 13 ori
I s-a multumit: 6 ori

Mesajde togo » 08 Mar 2016, 16:29

Hola Amigos
Canada nu sta prea bine economic doar la real estate buble poate dar si astea scad ,deja 3%pe toata Canada ,exceprile find Vancouver si Toronto dar si caderea va fi la fel de spectaculoasa
Pe scurt bani din petrol nema ,manufacturi nema ,nerentabile oricum,Bombardier ,o companie falimentara de fapt condusa de unii dar cu bani contribuabililor.majoritatea din banii de pensii ,apoi ca sa ajute tara ai nostrii vajnici parlamentari au hotarat sa vanda toata rezerva de aur a Canadei cand altii ca si Rusia si China cumpara de vreo 2 anii incoace si isi fac rezerve imense.
Canada este cea mai expusa tara din G7 la ora asta de un colaps financiar ,populatia este cea mai indatorata din G7 la fiecare 100$ platesc 180$ fiecare sufletel .
Si acum ce se intampla dupa iulie ,va fii o reglare financiara in cateva etape cu domino efect
Doar urmariti cu atentie ce se intampla dar depinde de multi factori cum se va desfasura totul
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde mony 2010 » 09 Mar 2016, 03:11

Multumesc pentru raspuns. Dupa cum te-ai exprimat aici, ma gandeam ca ai in vedere Germania, Austria, cand ziceai de schimbari dupa 1 iulie.
togo scrie:Pacat de Germania -Austria pe cand imi facusem si acolo un cheag ...dupa 1 iulie se vor schimba multe asa ca ne reprofilam pe alte zone si de ce nu Harrison sau Wistler BC zone super ,zone aerisite ,veverite
DCS: long time ago
mony 2010

A multumit: 13 ori
I s-a multumit: 6 ori

Mesajde togo » 10 Mar 2016, 17:41

Germania are destule probleme si o criza financiara profunda o afecteaza plus ca mai au si alte probleme
Azi am aflat ca incep deja sa se vorbeasca in Anglia de scaderea preturilor proprietatilor acolo din cauza ca sunt info clare ca britanici ies din EU asa ca a doua putere economica a Europei se duce ,incearca sa se protejeze ,nu sunt prosti ,piratii tot pirati raman ,Franta e varza ,singura Germania nu are sanse corelat cu valul de refugiati va fi greu pentru ia sa tina in spate toata sandramaua
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - British Columbia - Rubrica locala