• Publicitate

Chiriile in Vancouver, Downtown Vancouver! Lamuriri :)

Anunturi imobiliare in British Columbia: cereri, oferte, inchirieri, subinchirieri, vanzari si cumparari de locuinte - case, condo, apartamente, subinchiriere, camere de inchriat. Anunturile agentilor imobiliari vor trebui contractate cu realizat.com inainte de a fi publicate. Va rugam sa ne contactati la [email protected]
Răspunde

Chiriile in Vancouver, Downtown Vancouver! Lamuriri :)

Mesajde Hijacker » 23 Oct 2009, 05:40

Salut, rasfoind prin acest forum peste tot pe unde am citit de Vancouver, am citit ceva de genul "chirii f mari, oras turistic placut, vreme urata in general". In aproximativ o luna o sa vin impreuna cu prietena mea in Vancouver si o sa fim nevoiti sa stam acolo pentru aprox 2 luni (un internship de 6 luni, dupa 2 luni ne mutam prin BC la un job).

Nedumerirea mea este ca ceea ce citesc pe aici nu se leaga cu ofertele de cazare pe care incerc sa pun mana. In general caut in CraigsList ( http://Vancouver.en.craigslist.ca/roo/ ) si din cate vad sunt oferte intre $350 - $650 de persoana / luna (garsoniere sau shared accom.) in sau foarte aproape de Downtown.
Este acesta considerat un pret mare acolo? Pt ca mi se par a fi oferte chiar convenabile.

In rest orice sfat cu privire la absolut orice implica acest oras este bine venit. Multumesc!
Hijacker
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde smecta » 23 Oct 2009, 12:57

pai daca vrei sa stai intr-o camera in casa cu altii, cu shared bathroom / shared kitchen etc, normal ca pretul e mai mic. daca vrei sa stai cu chirie <singur> intr-o garsoniera / apartament / casa, ai gresit sectiunea de pe craigslist. http://Vancouver.en.craigslist.ca/apa/

Daca esti student, yea, merita sa stai intr-un shared, mai ales daca si roommates sunt studenti, dar daca ai familie, well, nu prea cred ca iti convine sa vina vecinul din dormitorul celalat sa iti zica "de ce nu ai spalat vasele in seara asta, ba?" tocmai cand ai "sexy time" cu nevasta.
smecta
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Înapoi la Canada - British Columbia - Rubrica imobiliara