• Publicitate

Cautam 1 bdr in Burnaby, Port Coquitlam Aprilie 2012

Anunturi imobiliare in British Columbia: cereri, oferte, inchirieri, subinchirieri, vanzari si cumparari de locuinte - case, condo, apartamente, subinchiriere, camere de inchriat. Anunturile agentilor imobiliari vor trebui contractate cu realizat.com inainte de a fi publicate. Va rugam sa ne contactati la [email protected]
Răspunde

Cautam 1 bdr in Burnaby, Port Coquitlam Aprilie 2012

Mesajde bordeanu » 15 Noi 2011, 07:06

Buna ziua tuturor celor care vor citi acest post!

Lucrurile incep sa ajunga la final cu procesul de emigrare, undeva in 25 noiembrie ar trebui sa primim pasapoartele cu viza si pentru ca nu cunoastem pe nimeni in Vancouver si nu stim cum sa gasim chirie de la distanta am avea nevoie de cateva sfaturi.
Suntem un cuplu tanar cu un copil de trei ani.
Ne-am hotarat sa venim in Aprilie 2012 in Vancouver, inca nu stim data exacta, dar am sa o precizez imediat ce hotaram plecarea.
Ne-ar placea sa locuim in Port Coquitlam, Burnaby dar acceptam si alte propuneri.
Daca stiti pe cineva care inchiriaza, in apropiere de unde locuiti - pentru perioade scurte de timp, adica sa nu fim obligati sa semnam un contract pentru un an, va suntem recunoscatori de ajutor.

Orice sfat ne este bine venit, Multumim.

......................................
In orice cartier locuiti, daca stiti pe cineva care inchiriaza va rog sa ma contactati.

Va multumesc,

Adrian
bordeanu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Tavi » 26 Noi 2011, 09:40

Fiti bineveniti in Vancouver!

Nu e foarte greu de gasit locuinte cu contract fie pe 6 luni, fie de la luna la luna.

Cel mai bine e sa asteptati pana veti sti data exacta. Situatia apartamentelor de inchiriat e foarte dinamica, in sensul ca probabil nu veti gasi acum pe cineva care sa "tina" o locuinta pentru aprilie.

Pe de alta parte, sunt si building manageri romani pe forum - poti cauta si lua legatura cu ei. Nu vor fi avantaje sau dezavantaje privind costurile chiriei - insa ei va pot ajuta la capitolul recomandari - sunt blocuri unde romanii sunt preferati, fiind in general buni chiriasi.
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 358 ori
I s-a multumit: 296 ori

Înapoi la Canada - British Columbia - Rubrica imobiliara