• Publicitate

urgent. oportunitate pentru cei ce isi cauta de lucru!

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke)
Răspunde

urgent. oportunitate pentru cei ce isi cauta de lucru!

Mesajde dany.ganea » 10 Ian 2017, 20:28

Buna seara dragi romani! Las aici acest mesaj in speranta ca va fi cuiva de mare ajutor.Este adresat in special celor ce sunt in cautarea unui loc de munca, care au rezidenta in Canada, au sub 30 de ani si locuiesc in Rive Sud sau Montreal. La unul din centrele de intampinare a imigrantilor din Rive Sud va incepe cu data de 30 ianuarie un program guvernamental oferit de Service Canada. Acesta spre deosebire de toate celelalte programe de intampinare ESTE PLATIT! Dureaza 3 luni si primiti lunar in cadrul unui atelier de cautare de munca in jurul a 1300 $ ( neimpozabili ) . De asemenea alte facilitati precum si rambursarea a aprox. 50% din abonamentul transportului public insa foarte important, pentru a instiga viitorul angajator ca voi sa fiti alesii Service Canada se ofera sa ii acestuia plateasca timp de 20 de saptamani jumatate din salariul vostru. Nu mai sunt multe locuri disponibile asa ca daca suneti interesat sau cunoasteti pe cineva care ar fi contactati-ma de urgenta ( aici pe facebook sau la nr. de tel 5148261923 ) si va voi pune in legatura cu persoana responsabila de proiect. Toate bune!
DCS - 28.07.2011
ACC/OUV - 07.02.2012
dany.ganea
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 13 ori

Publicitate

Re: urgent. oportunitate pentru cei ce isi cauta de lucru!

Mesajde harnicu » 10 Ian 2017, 22:52

salut. dar daca au mai mult de 30 de ani nu-i primesc?
harnicu

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde harnicu » 10 Ian 2017, 22:53

dar daca au mai mult de 30 de ani nu-i primeste?
harnicu

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde sorro » 11 Ian 2017, 08:50

dany.ganea scrie: insa foarte important, pentru a instiga viitorul angajator ca voi sa fiti alesii Service Canada se ofera sa ii acestuia plateasca timp de 20 de saptamani jumatate din salariul vostru.

Esti sigur că Service Canada oferă asta? Întreb pentru că ceea ce descrii este similar cu programul PRIIME oferit de guvernul provincial (Québec) prin intermediul CLE - Emplois Québec.
Diferențele sunt că acel program este de până la 30 (nu 20) de săptămâni și are ca și condiții să fii imigrant de sub 5 ani și să nu fi lucrat deja în respectivul domeniu în Canada sau US.
http://www.emploiquebec.gouv.qc.ca/en/c ... es-priime/
(cei interesați pot citi și PDF-urile din dreapta respectivei pagini, cu detalii complete despre program)

Restul este interesant. Mult succes!
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 734 ori
I s-a multumit: 492 ori

Mesajde dany.ganea » 11 Ian 2017, 23:44

sunt mai mult decat sigur pentru ca am urmat acelasi curs odata cu venirea mea in Canada. E independent si nu are nicio legatura cu acel PRIIME pe care il poti activa in primii 5 ani de la sosirea in Canada.Ma bucur ca m-au apelat astazi cativa romani carora le-am trimis cu placere datele de contact ale persoanei ce are in sarcina programul.
DCS - 28.07.2011
ACC/OUV - 07.02.2012
dany.ganea
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde dany.ganea » 11 Ian 2017, 23:46

harnicu scrie:dar daca au mai mult de 30 de ani nu-i primeste?

din pacate nu. 30 de ani este varsta maxima...
DCS - 28.07.2011
ACC/OUV - 07.02.2012
dany.ganea
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Următorul

Înapoi la Canada - Quebec - Bursa locurilor de munca