• Publicitate

Caut job in curatenie / Rive Sud

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke)
Răspunde

Re: Caut job in curatenie / Rive Sud

Mesajde Cleaning123 » 06 Sep 2017, 15:51

Puteti lasa un nr. de telefon pentru a fi contactata.
Cleaning123
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde bunicul » 07 Sep 2017, 04:26

geomaticianu scrie:
bunicul scrie:Grandomania de care dai dovada anuleaza multe din calitatile pe care e posibil sa le ai si probabil ascunde si multe neimpliniri. Nu stiu daca te invidiaza careva dar personal te deplang.

Ma doare fix in p... daca ma invidiaza sau ma detesta cineva de pe forum.Nu astept sa primesc nimic de pe acest forum.Eu am dat un sfat pentru cei ce vor sa asculte.Ca daca stai printre romani frustrati e putin probabil sa primesti un sfat bun.Frustratii nu cauta cauza sau solutia ci pun pe seama altora explicatia pentru esecul lor.

Din pacate acest raspuns demonstreaza, daca mai e nevoie, justetea a ceea ce am postat anterior. Si printre romanii din Canada trebuie sa fie un Becali. De la acest forum astepti acea apreciere publica fara de care parvenitii nu se simt bine. Cum aprecierea nu vine, in loc sa te retragi si sa-ti vezi de viata Quebecoasa tihnita si implinita, tulburi mereu apele pe aici doar, doar ti-o ridica careva osanale. Uite ti le ridic eu. -" Vai ce bine v-ati descurcat si ce sus ati ajuns in elita canadiana domnu geomaticianu. Sunteti un exemplu de urmat pentru toti canadienii de origine romana. Daca s-ar infiinta o asociatie unica romanilor din Canada ar trebui sa fiti ales presedinte de onoare ! "
bunicul
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 10 ori
I s-a multumit: 18 ori

Mesajde geomaticianu » 07 Sep 2017, 09:24

Sa clarificam bunicule,ca vad ca esti foarte deranjat.Eu am postat la ce a zis fata asta,poate mai dur dar sa o trezesc la realitate.Nu este normal ca dupa ani buni de Canada sa faci curatenie pe 12$/h.Asta o puteai face si in tara sau in Europa,fara sa mai bati atata drum si sa faci atatea sacrificii.Dar aici exista o solutie pentru fiecare,un curs,o recalificare,un certificat ceva care sa te scoata din pasa proasta.Nu mi-as putea imagina viitorul facand curatenie si nici nu poti astepta o schimbare daca nu schimbi ceva.Cand eram in tara,pe la 30 de ani (pe cand eram instalator la UPC pe un salariu de cacao),o persoana apropiata mi-a zis la suparare:'ce vei face la 40 de ani,vei fi un caz social?'M-a durut,nu mi-a picat bine dar avea dreptate.Daca nu schimbam nimic nu puteam astepta nimic de la viitor.A fost punctul de cotitura din viata mea.Poate ca multi care se plang aici pe forum ar trebui sa faca la fel.Sa schimbe ceva daca lucrurile nu merg bine in viata lor.Chiar si in Canada,dupa un prim contract la PRIMARIE am picat in somaj.Ce crezi ca am facut in perioada asta?Am mai facut doua cursuri complementare care se cautau in geomatica.In loc sa stau sa ma plang am cautat solutii.Am invatat ca defapt,pe termen lung,nu te discrimineaza nimeni ci doar tu insuti.Si perseverenta si actiunea mereu dau rezultate.Cat despre celelalte,ramane cum am stabilit...

'Ma doare fix in p... daca ma invidiaza sau ma detesta cineva de pe forum.Nu astept sa primesc nimic de pe acest forum.'
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

Mesajde dcatalina » 18 Sep 2017, 20:55

Buna seara,

Numere meu este Lucia Catalina si am o comparei de curatenie. Daca mai sente-ti interessada numarul meu de cell este 514 512-3821,

Va usez o seara placuta
dcatalina

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Anterior

Înapoi la Canada - Quebec - Bursa locurilor de munca