• Publicitate

Caut job in curatenie / Rive Sud

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke)
Răspunde

Re: Caut job in curatenie / Rive Sud

Mesajde Cleaning123 » 05 Sep 2017, 14:18

Aveti un nr. de telefon unde puteti fi contactat ?
Cleaning123
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde canin » 05 Sep 2017, 14:28

donna scrie:pentru "geomaticianu "HAVE A LIFE!!! FIND YOURSELF A JOB!

Nu judeca daca nu cunosti persoana. Daca esti tot in tara, stai acolo. E plin de astia ca tine aici.

Donna ... cred ca Geo nu a vrut sa te supere intr-un fel ....el este in Canada si a trait experienta recalificarii descoperind apoi o cale care i-a adus multumirea de sine ...probabil si materiala etc. ...cred ca a vrut doar sa spuna ca se poate si mai mult, optiunile sunt diverse si se pot materializa mult mai usor decat in Romania si in alte domenii de activitate!

Omul si-a cerut scuzedeci nu are rost sa ne suparam unii cu altii! Este greu in mediul on-line cu sentimentele astea .. :D
Toate bune Donna, mult succes si nu uita totusi ca Geo .... a recomandat in felul lui si o alta posibilitate de a-ti gasi calea in Canada (commentul sau a fost intr-un sens pozitiv)

Numai bine
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 47 ori
I s-a multumit: 90 ori

Mesajde capsunar » 05 Sep 2017, 19:48

geomaticianu scrie:Decat sa caut job in curatenie in Canada mai bine ma duc sa fac o scoala,un curs ceva.Este injositor sa faci asa ceva dupa ani buni de Canada.Asta poti s-o faci exceptional dupa cateva luni de la sosire.Asa se intampla cand stai toata ziua printre romani si nu ai contact cu lumea in care traiesti.De aici si multi zic ca e mai bine in Romania.

Nu stiu pe ce lume traiesti da curatenia se poate face fie lucrand pt un roman pe 10 pe ora cum sant unele anunturi pe phorum dar si lucrand pe cont proriu gasind clienti adica avand o firma proprie unde plata iese undeva la 30-60 pe ora. Daca te uiti cu atentie pare mai degraba pe cont propriu decat sa lucreze pt altcineva. Tocmai a zis la TeVe ca 71% din boboru canadez lucreaza la small biz.

Cat despre venitul in Ca, s-a discutat destul de prin 2010 nu prea se mai merita in nici o situatie sa vii incoace, dar in cazul ei, din nou nu ai date, poate e de 20 ani pe aici si mai vrea sa agate niste clienti, sau poate abia si-a facut firma. Pt cursuri nu se merita ca in Eu facultatile sant gratis iar aici trebuie sa te milogesti la statul canadez sa le faci gratis o diploma sau curs de calificare.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Mesajde geomaticianu » 05 Sep 2017, 21:48

Este CEO la Matura Furioasa Inc.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

Mesajde bunicul » 06 Sep 2017, 08:06

geomaticianu scrie:Decat sa caut job in curatenie in Canada mai bine ma duc sa fac o scoala,un curs ceva.Este injositor sa faci asa ceva dupa ani buni de Canada.Asta poti s-o faci exceptional dupa cateva luni de la sosire.Asa se intampla cand stai toata ziua printre romani si nu ai contact cu lumea in care traiesti.De aici si multi zic ca e mai bine in Romania.

Grandomania de care dai dovada anuleaza multe din calitatile pe care e posibil sa le ai si probabil ascunde si multe neimpliniri. Nu stiu daca te invidiaza careva dar personal te deplang.
bunicul
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 10 ori
I s-a multumit: 18 ori

Mesajde geomaticianu » 06 Sep 2017, 08:37

bunicul scrie:Grandomania de care dai dovada anuleaza multe din calitatile pe care e posibil sa le ai si probabil ascunde si multe neimpliniri. Nu stiu daca te invidiaza careva dar personal te deplang.

Ma doare fix in p... daca ma invidiaza sau ma detesta cineva de pe forum.Nu astept sa primesc nimic de pe acest forum.Eu am dat un sfat pentru cei ce vor sa asculte.Ca daca stai printre romani frustrati e putin probabil sa primesti un sfat bun.Frustratii nu cauta cauza sau solutia ci pun pe seama altora explicatia pentru esecul lor.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Quebec - Bursa locurilor de munca