• Publicitate

URGENT!!! 12$ .. 40H SAPTAMINAL ..OVERTIME POSIBIL

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke)
Răspunde

Re: URGENT!!! 12$ .. 40H SAPTAMINAL ..OVERTIME POSIBIL

Mesajde suceava » 13 Sep 2017, 20:02

canin scrie:100 % de acord cu Ruxi!

Nu sunt un tip pretentios dar observ ca din ce in ce mai rar se gaseste pe acest forum o oferta de munca cat de cat acceptabila.
Ma consider adeptul aproape 100% a valorilor occidentale dar la subiectul de fata nu pot decat sa fiu de acord cu un proverb romanesc :

"Ziua caută-ţi de lucru, iar noaptea de somn."
DCS 12.12
Montréal 01.16
suceava
Imi place aici si raman...

A multumit: 14 ori
I s-a multumit: 46 ori

Publicitate

Mesajde canin » 14 Sep 2017, 22:23

suceava scrie:
canin scrie:100 % de acord cu Ruxi!

Nu sunt un tip pretentios dar observ ca din ce in ce mai rar se gaseste pe acest forum o oferta de munca cat de cat acceptabila.
Ma consider adeptul aproape 100% a valorilor occidentale dar la subiectul de fata nu pot decat sa fiu de acord cu un proverb romanesc :

"Ziua caută-ţi de lucru, iar noaptea de somn."

Salutare Suceava ...bine te-ai reintors pe forum!
Sper ca esti ok! Numai bine.
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 64 ori
I s-a multumit: 109 ori

Mesajde suceava » 15 Sep 2017, 18:05

Sper ca AMR-UL e mic la voi, sarbatorile de iarna sa le faceti in Canada.
DCS 12.12
Montréal 01.16
suceava

A multumit: 14 ori
I s-a multumit: 46 ori

Mesajde alina georgescu » 16 Sep 2017, 21:12

oriunde in Canada? in Montreal ca sa suprapvietuiesti iti trebuie minim 14 -15 in Quebec CITY! e altceva...oricum ia calculati 17 $ la 35 ore pe saptamina...cat inseamna la 40 de ore..si o sa vedeti ca e cam 13...asa ca..vorbiti dar nu pre aveti experienta..iar de ciclul CIRCADIAN ca asa se numeste..mai cititi..ca nu stiti nimica..

Dar HEI! nu il vreti sa fiti sa sanatosi...romani unii...din ei nu inteleg ca daca emigrezi si esti la fel de LENES ca in Romania..o sa o duci EXACT ca in Romania..daca tot ai emigrat.....in fine emigratul...nu e pentru oricine..unii...vor..doar sa le spuna la prieteni..."Bah tarane sunt la Montreal..." nu conteaza ca stati in 2 camere cu tapetul din 1981!! iaran...dupa..apusul soarelui....dar cand venit in Romania cu aia 17 dolari pe ora...va simtiti si voi MILIONARI...lol pentru...2 saptamini...si apoi in ...noroi...

Nu stiti sa apreciati viata si munca....sa va moara parintii de cancer in sistemul medical din Romania...si sa vezi odata cum e sa nu ai PAT ...si sa apreciez un adapost...si atuni mai vorbiti....supercialilor!

OBS: Si pentru care mai trimit link-uri cu virusi pe telefonul meu..am linux pe TELEFON...deci...o su...i...
Alina Georgescu, 27 aprilie 1980
alina georgescu

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 18 ori

Mesajde Tavi » 18 Sep 2017, 11:12

rux13 scrie:
alina georgescu scrie:...si este si de noapte deci ai ..dupa ce te trezesti 9 ore!!!! la dispozitie pentru viata ta...
..

Chestia asta cu timpul pentru viata ta cand lucrezi noaptea nu face nici un sens. Ce viata ai daca dormi ziua si iti mai si distrugi sanatatea? Omul nu e animal nocturn. Lucrul in tura de noapte are un impact major asupra sanatatii ... dereglari hotmonale, etc, etc pana la cancer.

Subscriu. Am avut o perioada cand am facut si niste ture de noapte (si era vorba de ceva federal, operational 24/7/365, calificat, care chiar nu putea fi facut altcandva, adica nu munceam noptile ca sa se imbogateasca careva) si am fost foarte fericit cand am revenit la 8-4 L-V. Am si acum uneori OT (overtime), dar nu regulat si in nici un caz nu pentru salariul minim (not even close to).

Realitatea e ca nu cred ca genul asta de job e pentru vreunul din imigrantii recenti (care sunt mai cernuti decat era cazul acum sa zicem 10 ani). Si sper ca nimeni sa nu fie nevoit sa accepte genul asta de job, fiindca - dupa cum s-a spus mai sus - creaza un cerc vicios din care greu iesi.

Tintiti cat mai sus!
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 358 ori
I s-a multumit: 296 ori

Mesajde rux13 » 18 Sep 2017, 12:47

alina georgescu scrie:.iar de ciclul CIRCADIAN ca asa se numeste..mai cititi..ca nu stiti nimica..

Wow! Bine ca ne-ai luminat cum se numeste ciclul ala, asa sa fim siguri ca nu vorbim de alte cicluri :lol:
Si daca stii cum se cheama, inseamana ca esti experta?

Inteleg ca ai vrut sa ajuti publicand o oferta de lucru, dar nu inteleg incrancenarea cand unii au comentarii negative in privinta calitatii jobului.
rux13
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 82 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Quebec - Bursa locurilor de munca