• Publicitate

Sofer-livrator camion clasa 5 timp partial

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke)
Răspunde

Re: Sofer-livrator camion clasa 5 timp partial

Mesajde floare de colt » 08 Oct 2017, 20:10

Domnilor care vă dați cu părerea că nu se poate, vă spun eu că este posibil , fac asta de 15 ani .Ruta se afla în zona industrială St-Laurent, și îmi pot permite și o pauză de 1h-1.30h .Totul se face într-un raion de 60-65km/zi. Dacă voi credeți că 80 de stopuri sunt multe întreba-ți pe cei de la Purolator, UPS, care fac cam 120-140 stopuri/zi și nu sunt pe butuci după 2 săptămâni. La firma care lucrez suntem doar 2 români din 120 la sucursala CDL deci nu este job 100% românesc. Vă mulțumesc pentru comentariile mediocre și publicitatea negativa care mi-ați făcu-o.
Oricum oferta nu mai este valabilă.
floare de colt
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Mesajde geomaticianu » 08 Oct 2017, 20:11

vali_atanasiu scrie:NU am cum sa vin din Vancouver sa aplic/solicit...
Dar stau si ma intreb si eu... daca sint 11nore = 660 de minute si 80-100 de stopuri.... cum se poate fizic, realist efectua asa ceva?
100 de stopuri si 200 de dolari... asta e fantezie domnule, de aceea postarile contra[riate] aseamana oferta unor situatii josnice, .... sigur ca nu este vreun atac la persoana si bine este ca ai postat dar si mai bine ar fi daca aipastra simtul realitatii.
Stiic la o livrare. preluare de marfa trebuie sunat clientul, ajuns, parcat, mers la oficiu, mutat masina, incarcat marfa, semnat hartiile, plecat.... stopuri si .... repetarea acestor "pasi" - chiar crezi ca se poate zilnic si de fiecare data incadrarea acestor actiuni in 5-6 minute???
Inseamna ca-i crezi prosti pe oamenii cinstiti si muncitori...

Asta e o maniera subtila ca la sfarsitul zilei,dupa 12 ore de munca pe branci sa iti plateasca 100$ pentru ca nu ti-ai facut norma.
Trucuri ieftine,100% romanesti
Fratele meu mi-a zis de la inceput ca cele mai mari tepe in Canada le-a luat de la romani binevoitori.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 107 ori
I s-a multumit: 127 ori

Mesajde Tavi » 09 Oct 2017, 13:11

Ieri (deh, Thanksgiving) m-am intalnit cu niste romani (late 40s) care doar ce s-au mutat din Montreal. Amandoi aveau white collar jobs in Montreal. Cand discutia a ajuns la compensation...leit Gorj/Teleorman/Bacau. Au pierdut acolo 11 ani. I-am felicitat pentru ca pana la urma au vazut lumina...chiar daca a durat prea mult. Dupa mutare, aceleasi joburi, salarii 1-5-2x, mai lejer programul la birou, basca taxe mai mici. Vivre le...
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 351 ori
I s-a multumit: 285 ori

Mesajde Haiduk » 09 Oct 2017, 18:30

floare de colt scrie:Domnilor care vă dați cu părerea că nu se poate, vă spun eu că este posibil , fac asta de 15 ani .Ruta se afla în zona industrială St-Laurent, și îmi pot permite și o pauză de 1h-1.30h .Totul se face într-un raion de 60-65km/zi. Dacă voi credeți că 80 de stopuri sunt multe întreba-ți pe cei de la Purolator, UPS, care fac cam 120-140 stopuri/zi și nu sunt pe butuci după 2 săptămâni. La firma care lucrez suntem doar 2 români din 120 la sucursala CDL deci nu este job 100% românesc. Vă mulțumesc pentru comentariile mediocre și publicitatea negativa care mi-ați făcu-o.
Oricum oferta nu mai este valabilă.

Deci , tu lucrezi acolo deja si ai nevoie de sofer care sa lucreze pt tine cu vanul tau sau cu camionul tau pt tine la ei.... corect ? ...bai fratilor...daca va zic ca asta-i pitesteanul ala de ne-a dat teapa.....La fel ala avea un van alb si un camion cub cls 3 si era bagat broker la o companie in Dorval (era un nou contract si vroia sa-l prinda si pe ala si am lucrat la el -duceam valize ratacite pe avion dupa adresa -am dus si la Cornwall si tot Montrealul...) cand sa ma plateasca dupa 2 saptamani a zis ca nu l-au platit compania, ca cecurile bla-bla...sa-l mai las cateva zile....s-au facut 3 saptamani de iarna ca lucram la el.....compania mare imi daduse unuforma, ma ponta si m-au tras deoparte si m-au intrebat daca eu nu cumva am vreun minivan sa incep pe cont propriu si sa ma desprind de el....stiau ei ce stiau...) cu mare scandal mi-a scos pt 3 saptamani de munca.... 85 $ !! am vrut sa-l bat...sa-i vopsesc vanul noaptea cu spray...e foarte frustrant sa nu fii platit....venea vreo 3 $ pe zi....Am pus pe acest forum si am aflat ca alti 8 insi au fost pacaliti unii chiar pe camionul clasa 3...cu bani mai multi...
Conteaza ce-ai in cap atunci cand esti supus la probe ca sa-i ingropi pe toti la rând doar din vorbe
Haiduk
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 9 ori

Mesajde gelus » 09 Oct 2017, 19:59

ar fi fost bine daca chiar aveai mai mult caracter și îi vopseai camionul cu spray,,, sa fi fost vreun albanez sau bosniac precis ii exploda camionul lu acesta!!!
M A T V E I
21-08-2010 DCS
23.11.2011 c.s.q.
29.12.2011 d-2
18.04 2012- IUC
parenare 03.12.2014
gelus
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde floare de colt » 10 Oct 2017, 19:13

Stimate "....." Haiduk ca să nu mai bați câmpii, să faci acuzații gratuite la adresa mea fără să ma cunoști ma poți suna (514) 207-4642 , ne întâlnim , ne cunoaștem si apoi poți sa scrii ce vrei pe forum.
floare de colt
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 1 data

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Quebec - Bursa locurilor de munca