Switch to full style
Cereri si oferte de locuri de munca in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke)
Răspunde

Re: Sofer-livrator camion clasa 5 timp partial

05 Oct 2017, 19:41

Îmi este greu să cred că exista români care dau țeapă la alți români. Eu personal nu am auzit. Suntem aici departe de țara ca să ne ajutam(dacă putem) nu să ne tragem țepe.

05 Oct 2017, 22:08

ooo” floare de colț” te asigur că sunt !!!mai intereseseaza=te și vei vedea!!

05 Oct 2017, 22:34

Sa lucrezi 11 ore pe zi sa cari colete pe 200$ cred ca e boala curata,un job 100% romanesc.Dupa 2 saptamani esti pe butuci...

06 Oct 2017, 22:59

geomaticianu scrie:Sa lucrezi 11 ore pe zi sa cari colete pe 200$ cred ca e boala curata,un job 100% romanesc.Dupa 2 saptamani esti pe butuci...

Mda,cam asa este...dar hai sa cedem si partea buna in toata treaba asta ,anume ca la mormant o sa vina fostu sef...si o sa ti lase...o..."floare de colt" / probabil pe coltul crucii !!!

Mult succes baieti !

On topic :

Intr o mica "vacanta" ,am incercat sa lucrez cateva zile pe un camion....la mutat mobila/ alte diverse...pot spune ca dupa cateva zile / am foat lat / si eu am ceva conditie fizica / doar ca a fost cam mult ,zilnic !

Deci mare atentie / ca recuperarea voastra poate costa cu mult mai mult decat castigurile anterioare !!!

E de preferat la security !

Vorba aia...decat sa muncim degeaba / mai bine "stam degeaba "...la paza si pe bani buni !!!

Stiu multi care lucra in security ( si doar 1 care recunoaste asta ) !!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

08 Oct 2017, 02:29

NU am cum sa vin din Vancouver sa aplic/solicit...
Dar stau si ma intreb si eu... daca sint 11nore = 660 de minute si 80-100 de stopuri.... cum se poate fizic, realist efectua asa ceva?
100 de stopuri si 200 de dolari... asta e fantezie domnule, de aceea postarile contra[riate] aseamana oferta unor situatii josnice, .... sigur ca nu este vreun atac la persoana si bine este ca ai postat dar si mai bine ar fi daca aipastra simtul realitatii.
Stiic la o livrare. preluare de marfa trebuie sunat clientul, ajuns, parcat, mers la oficiu, mutat masina, incarcat marfa, semnat hartiile, plecat.... stopuri si .... repetarea acestor "pasi" - chiar crezi ca se poate zilnic si de fiecare data incadrarea acestor actiuni in 5-6 minute???
Inseamna ca-i crezi prosti pe oamenii cinstiti si muncitori...

08 Oct 2017, 10:59

am facut si eu calculul si tot nu iese..... vine cam o livrare la 6 minute... pai cat gasesti clientul, pana parchezi (ca foarte multe masini de livrare iau amenzi pt parcare) pana identifici pachetul lui si descui-incui masina, urci cu liftul sau astepti la interfon, dai coletul semneaza si fugi iar la masina....iti mai raman 30 de secunde sa bagi in gps celalalt client si sa ajungi ca speedy-gonzalez la urmatoarea adresa..... (fara sa mai mancam de pranz, sa stam 5 min la coada pt o cafea sau sa ne ducem la buda.... )
Răspunde