• Publicitate

Sarmale ca la mama acasa

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke)
Răspunde

Re: Sarmale ca la mama acasa

Mesajde Sly » 05 Noi 2017, 11:45

Haiduk scrie:Eu inchei aici numai ca sa nu fac jocul lui sly.

Zise haiducul dupa care urmeaza...o pagina :lol: :lol: :lol:
Haiduk scrie:Cat despre partea cu smardoiala...hmm.... :) daca te uiti in ziarele din 1992 (informatia Bucurestiului) cine a fost campion la Shotokan-fudokan antrenat de regretatul Dan Stuparu, iti mai trece un pic elanul...Stii...am ridicat un sfrijit ca tine in mana stânga de centura si l-am tinut pana a lesinat de foame.....
Inchei aici cu rugamintea sa-ti schimbi un pic atitudinea (daca poti)....ca vorba aia....nu esti copil rau si stiu ca ai trecut de curând printrun deces in familie....(Dumnezeu sa-l ierte).
Si nu uita sa-ti schimbi semnatura ca râde lumea de tine...cum pe de o parte ai masina de 40 000$ si esti super smecher iar in semnatura ... :) cauti de cârca cu ora.... AMARÂTULE ! :)
(când vei afla cine sunt, si cate ti-am dat pe degeaba pt cea mica...poate ca vei rosi un pic...sper.. )
Eu, de 8 ani am in cele 4 luni de concediu (invatamânt) câte doua vacante pe an in Caraibe ... (6 Cuba -ultimul exact inaite de uragan cu o luna si 2 Dominicana) Hai sa-ti arat pasaportul ca doar stii unde stau....(chiar stii-nu glumesc).
Pupa fetele pe ochisori din partea mea si...mai pune un pic de carne pe tine ca te ia vântul-zau !
Sanatate tie si intregii familii (amarâtule :) )
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 148 ori
I s-a multumit: 429 ori

Publicitate

Mesajde cian » 05 Noi 2017, 11:46

Sly scrie:
Haiduk scrie:Cat despre partea cu smardoiala...hmm.... :) daca te uiti in ziarele din 1992 (informatia Bucurestiului) cine a fost campion la Shotokan-fudokan antrenat de regretatul Dan Stuparu, iti mai trece un pic elanul...Stii...am ridicat un sfrijit ca tine in mana stânga de centura si l-am tinut pana a lesinat de foame.....
:) )

https://youtu.be/fn6DS6fpsPg

nimic nu bate originalul
https://www.youtube.com/watch?v=s31rfaHQ_kk
Sent from my iPad using Tapatalk
cian
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Mesajde cian » 05 Noi 2017, 11:49

Sly scrie:
Haiduk scrie:Sunt din capitala de fel (am stat deasupra magazinului Muzica pe Ion Campineanu-in acelasi bloc cu regretatul Gil Dobrica)

Iote domle gasesc fosti vecini aici pe forum. :lol:

loll, de aia te ascunzi,lolll?
cian

A multumit: 67 ori

Mesajde canin » 05 Noi 2017, 14:42

Azi am mancat sarmale in foi de varza murata ... facute pe aragaz ... mai zemoase (nu in cuptor ca ies cam uscate!), cu suc de rosii din sera proprie...yami yami! Daca vreti va trimit paravion :)!
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 56 ori

Mesajde crsv » 05 Noi 2017, 15:49

sunteti of of of topic , oare de ce nu faceti unul de pareri , sugestii ,reclamati ...?!?
crsv
Imi place aici si raman...

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 44 ori

Mesajde Haiduk » 06 Noi 2017, 10:31

cian scrie:
Sly scrie:
Haiduk scrie:Sunt din capitala de fel (am stat deasupra magazinului Muzica pe Ion Campineanu-in acelasi bloc cu regretatul Gil Dobrica)

Iote domle gasesc fosti vecini aici pe forum. :lol:

loll, de aia te ascunzi,lolll?

Cine se ascunde ? Ne stim ! si nu virtual !...nu ma face sa-ti scot dosarul din raft.... :) Btw...daca tot pleci la cubaneza ta cu copil....ce faci cu masina ? (apartamentul stiu ca l-ai dat pt preluare de bail dar masina ? )
Drum bun si stai cuminte ca altfel le zic vreo doua celor de la Cuba la vama despre tine si-ti fac aia probleme (si cum ai obtinut cu spaga apartament in Cuba pt bunica nevestei tale si muuulte altele...)
Te-ai potolit ?
Hai te pup ! drum bun !
Conteaza ce-ai in cap atunci cand esti supus la probe ca sa-i ingropi pe toti la rând doar din vorbe
Haiduk

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 9 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Quebec - Bursa locurilor de munca