• Publicitate

Technicien(ne) comptable

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke)
Răspunde

Re: Technicien(ne) comptable

Mesajde VadimF » 31 Oct 2017, 15:48

geomaticianu scrie:
VadimF scrie:Buna ziua, am lucrat in Republica Moldova 5 ani ca contabil, nu am experienta quebecoise. Sunt interesat de oferta. Merci.

Contabilitatea e diferita aici,alte programe,alte standarde.Fara scoala aici nu merge treaba,poate doar daca faci contabilitatea in Excel la un butic si lucrezi pe chibrite...

Este usor a lua in deridere, si a te da tare, imi ichipui ca ai inceput direct ca contabil sef si nu ai trecut prin etapa chibritelor. Daca esti intratit de chibzuit si experimentat pute-ai sa raspunzi intr-o modalitate mai chibzuita.
Cat tine de studii, fac acum, nu am specificat, greseala mea. Oricum Merci.
VadimF

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Sly » 31 Oct 2017, 15:54

geomaticianu scrie:
La Québec sunt Acomba,Sage Simple Comptable etc...

Wow,topo sunt impresionat de cate cunostinte ai in domeniul economic,nu-i de mirare ca ai ajuns un investitor in imobiliare in asa un timp scurt.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 149 ori
I s-a multumit: 432 ori

Mesajde geomaticianu » 31 Oct 2017, 21:53

Sly scrie:
geomaticianu scrie:
La Québec sunt Acomba,Sage Simple Comptable etc...

Wow,topo sunt impresionat de cate cunostinte ai in domeniul economic,nu-i de mirare ca ai ajuns un investitor in imobiliare in asa un timp scurt.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Am destui prieteni,cunostinte,si chiar sotia care lucreaza in contabilitate la Québec.Vorbesc in cunostinta de cauza.Daca nu ai studii aici in contabilitate,nu poti progresa mai mult de 2-3 $/ora in plus fata de salariul minim.E pierdere de vreme,de aceea am sfatuit sa faca o scoala,un curs aici.Stiu expert contabil cu 20 de ani de experienta in Romania care nu a avut nicio oferta de job pe contabilitate fara scoala aici.Dar sunt unii care vor sa incerce marea cu degetul,le doresc succes.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 107 ori
I s-a multumit: 127 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Quebec - Bursa locurilor de munca