• Publicitate

Informatii domeniu IT

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley)
Răspunde

Mesajde Tavi » 01 Oct 2009, 17:36

ferante scrie:Daca ma poti ajuta cu ceva sugetii in acest domeniu .. certificare musai sa o am ..

(Re-)Citeste postul meu din prima pagina a acestui topic. Dupa cum spuneam acolo, consider ca pasii 1-2-3 sunt cea mai buna reteta de succes...statistic vorbind.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 350 ori
I s-a multumit: 281 ori

Publicitate

Mesajde devyro » 05 Oct 2009, 05:56

Amazing scrie:Devyro, te invidiez :P

Daca ai intrat pe mana acestor 2 oameni: Dana2002 si Tavi... pffff... te-ai scos !!!! :wink: I'm not joking.

Daca te mai asteapta si legendarul ala de Valceanu in aeroport si are grija de tine cum stiu majoritatea celor care l-au cunoscut... o sa ma oftic rau :lol: :lol: ... si o sa ma duc in Romania sa emigrez din nou, sa am si eu sanse din astea ... :P

Sunt deja in Vancouver, dar nu prea cred ca ai de ce sa ma invidiezi, caut job de 2 luni in disperare.
Nu m-a asteptat Valceanu, ci tot un roman de pe acest forum "andrei33" caruia tin sa-i multumesc inca o data pe aceasta cale.

ferante scrie:Partea proasta e ca nu am certificari Microsoft sau Cisco .. pentru certificari trebuie stat o anumita perioada in Bucuresti ceea ce este un pic dificil atm...

Din ce vad eu este cam musai sa ai ceva certificari, macar pentru a fi selectat la interviu ..

Pot gasi un job cat de cat "decent" cu ceea ce stiu si fara a detine certificari?

Mentionez ca am terminat facultatea de "Contabilitate si informatica de gestiune" deci nu am Automatica sau Politehica .. ceea ce stiu am invatat din pasiune.

Daca ma poti ajuta cu ceva sugetii in acest domeniu .. certificare musai sa o am ..

"ferante" sunt in aceeasi situatie ca tine, adica nu am certificari, care aici conteaza foarte mult chiar daca tu iti cunosti foarte bine meseria. Concurenta e mare, si detinerea unei certificari poate sa te aduca la interviu. Fara ea te cam excluzi din start de pe lista posibililor angajati ...
TU esti acum in RO sau CA ? Trimite-mi pe PM adresa ta de mail daca vrei sa discutam.
devyro
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde ferante » 06 Oct 2009, 04:11

Sunt in Ro atm , nu pot trimite PM deoarece nu am 50 postari inca.Eventual lasa-mi un cont de facebook daca ai .. acolo putem trimite pm.
ferante
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde devyro » 06 Oct 2009, 21:16

ferante scrie:Sunt in Ro atm , nu pot trimite PM deoarece nu am 50 postari inca.Eventual lasa-mi un cont de facebook daca ai .. acolo putem trimite pm.

Trimite-mi un mail la adresa: devyro (at)yahoo.com sau da add pe yahoo mess la id: devyro
Chiar nu inteleg politica asta daca nu ai 50 de postari nu poti da PM.
Sunt asa de multi spam-eri pe forumul asta ?
devyro
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Amazing » 07 Oct 2009, 00:56

devyro scrie:Sunt deja in Vancouver, dar nu prea cred ca ai de ce sa ma invidiezi, caut job de 2 luni in disperare.

Sorry man.. :( N-am stiut ca deja esti pe aici si ca treci prin din astea. :(
Amazing
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde RaveGSXR » 08 Oct 2009, 19:25

Am ajuns in Coquitlam de luni si caut de munca in IT. Spor la job hunting celor interesati...
DCS:16.12.08
OUV:25.02.09
INV:06.03
CSQ:04.05
D2:10.05
CB:03.06
FM:24.06
AM:02.07
Viza:13.08
RaveGSXR
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...