• Publicitate

Informatii domeniu IT

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley)
Răspunde

Mesajde Tavi » 08 Oct 2009, 19:34

OK, o sa facem o 'sedinta de informare' (oricum tb. sa ma intalnesc cu devyro ptr. a-i pune CV-ul la punct). RaveGSXR, eu sunt in Port Coquitlam, deci foarte aproape.
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 350 ori
I s-a multumit: 281 ori

Publicitate

Mesajde jitariudaniel » 09 Oct 2009, 02:34

Salutare

Si eu caut ceva job in IT ,am lucrat in tara ca helpdesk support la o banca aproape 2 ani de zile , am facut de toate : support tehnic pentru 1200 statii cu remote control , 60 servere si 2 database-uri ,active directory , instalare de rackuri in sedii noi de banci cu tot echipamentul pe ele ,antivirus,sharepoint , administrare de switch-uri ,instalare de server 2003/2008 ,administrare server email si messenger intern ....etc :D
Acum stau in Burnaby si sunt aici de 3 saptamani dar pot lucra si alte zone daca e de lucru
Daca aflati ceva dati un semn de viata pls !!!! dau o bere
DCS 20.08.08
INV 30.01.09
CSQ 03.04.09
FM 18.06.09
AM 01.07.09
Inviza 04.08.09
Viza 18.08.09
jitariudaniel
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde Vlad Cj » 13 Oct 2009, 02:33

jitariudaniel scrie:Salutare

Si eu caut ceva job in IT ,am lucrat in tara ca helpdesk support la o banca aproape 2 ani de zile , am facut de toate : support tehnic pentru 1200 statii cu remote control , 60 servere si 2 database-uri ,active directory , instalare de rackuri in sedii noi de banci cu tot echipamentul pe ele ,antivirus,sharepoint , administrare de switch-uri ,instalare de server 2003/2008 ,administrare server email si messenger intern ....etc :D
Acum stau in Burnaby si sunt aici de 3 saptamani dar pot lucra si alte zone daca e de lucru
Daca aflati ceva dati un semn de viata pls !!!! dau o bere

Salut Dane,
Mai dureaza un pic (adica vreo 2 ani dupa cele mai optimiste calcule :shock: ) si sper sa bem o bere in Vancouver.
Vlad
Vlad Cj
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde paradise3net » 17 Ian 2011, 10:10

Am si eu o intrebare maui de incepator:
Ce este certificarea A+ (Network Technician) si cum o poti obtine? Doar din Canada?
Si eu sunt un IT-ist dupa ureche cum s-ar spune, fara certificari. Chiar daca am ceva experienta nu ma compar cu cei atestati (probabil). Pana ajung in Vancouver o sa incerc sa-mi iau ceva certificari de pe aici sau sa fac niste cursuri.
Programatori se cauta? (php & Mysql, javascript samd) ? Chiar nu am gasit nimic pe forum legat de asta.
paradise3net
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 10 ori
I s-a multumit: 8 ori

Mesajde mircea.dan » 12 Feb 2011, 12:17

paradise3net scrie:Am si eu o intrebare maui de incepator:
Ce este certificarea A+ (Network Technician) si cum o poti obtine? Doar din Canada?
Si eu sunt un IT-ist dupa ureche cum s-ar spune, fara certificari. Chiar daca am ceva experienta nu ma compar cu cei atestati (probabil). Pana ajung in Vancouver o sa incerc sa-mi iau ceva certificari de pe aici sau sa fac niste cursuri.
Programatori se cauta? (php & Mysql, javascript samd) ? Chiar nu am gasit nimic pe forum legat de asta.

http://www.comptia.org/certifications/listed/a.aspx - din cate banuiesc la centrele autorizate din tara se poate da cam orice examen recunoscut international ... faci oleaca de research , sigur gasesti un centru care sa aiba si A+
april 2010 - Vancouver , BC
mircea.dan
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Job offer emigrare

Mesajde sciurescu » 20 Mai 2013, 02:39

Buna,
As dori sa imi depun dosarul pt emigrare in Canada si m-ar interesa un job offer in IT ca sa ma incadrez in programul de emigrare (2147 - Computer Engeneers). Daca stie cineva vreun job, sau unde as putea aplica...as fi recunoscator.
Multumesc.
sciurescu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Anterior

Înapoi la Canada - British Columbia - Bursa locurilor de munca