• Publicitate

Info obtinere permis munca

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley)
Răspunde

Info obtinere permis munca

Mesajde blue90210 » 19 Oct 2013, 22:34

Salut,
Intentionez sa emigrez in Canada, mai exact in Vancouver. Primul pas l-am facut si am ajuns aici. Sunt in Canada de 2 saptamani, prin programul Work & Study. Studiez la un colegiu din downtown si locuiesc in North Vancouver. Am viza pentru 6 luni cu drept de munca, dar ore limitate ( cred ca in jur de 350 de ore munca ).
Acum vine partea grea si sper sa ma ajutati cu sfaturi sau ponturi. Doresc sa imi fac actele pentru a deveni resident. Din cate stiu cea mai mare problema este sa imi gasesc un job care sa ma ajute cu actele. Nu am preferinte pentru domeniu sau dificultatea muncii. Ca experienta de munca: am lucrat 6 ani la o agentie de turism in Romania, 3 ani pentru Princess Crusises, si inca 3 ani la KFC, Selgros si Bingo ProTv ( adunate la un loc, dar acum 10 ani la ultimele 3 ). As dori din experienta voastra sa ma ajutati cu sfaturi cum ati reusit voi sa emigrati ( pentru cei care este cazul si au reusit sa obtina permisul de munca aici ), sau mai exact cum ati reusit permisul de munca. Daca ma puteti ajuta cu un pont unde as putea sa ma angajez ( si sa obtin actele ) v-as ramane recunoscator.
PS: ca idee, am si viza de turist pana in 2015 si locuiesc la sora mea aici, care este dispusa sa ma ajute.
Multumesc anticipat,
Blue
blue90210
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Înapoi la Canada - British Columbia - Bursa locurilor de munca