• Publicitate

Se cauta Fiber Optic Splicer in BC si AB

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley)
Răspunde

Se cauta Fiber Optic Splicer in BC si AB

Mesajde vame » 01 Ian 2014, 22:50

In prezent Telus face investitii foarte mari in constructia de retele de fibra optica FTTH si ca urmare pe piata este o cerere mare de tehnicieni cu experienta in sudura de fibra optica (fiber optic splicing). Proiectele se desfasoara in BC si AB si sunt cateva companii care executa lucrarile pentru Telus.
Din cate stiu, doua dintre aceste companii cauta sa angajeze un numar mare de oameni in luna ianuarie datorita volumului mare de lucru, si din cate se pare , acestor noi angajati li se va oferi un training in domeniu tinut de Fujikura (divizia din USA).
Cele doua companii despre care vorbesc sunt: Altatelecom International si Tier2 Technologies.
Mentionez ca NU EU sunt cel care face angajari si acest anunt nu se doreste a fi o reclama facuta celor doua companii. Intentia mea este de a instiinta pe cei interesati de o oportunitate pe care eu am cautat-o ani in sir si probabil mai sunt si altii care cauta aceasta oportunitate.
Succes!
vame
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Se cauta Fiber Optic Splicer in BC si AB

Mesajde capsunar » 03 Ian 2014, 11:15

vame scrie:In prezent Telus face investitii foarte mari in constructia de retele de fibra optica FTTH si ca urmare pe piata este o cerere mare de tehnicieni cu experienta in sudura de fibra optica (fiber optic splicing). Proiectele se desfasoara in BC si AB si sunt cateva companii care executa lucrarile pentru Telus.
Din cate stiu, doua dintre aceste companii cauta sa angajeze un numar mare de oameni in luna ianuarie datorita volumului mare de lucru, si din cate se pare , acestor noi angajati li se va oferi un training in domeniu tinut de Fujikura (divizia din USA).
Cele doua companii despre care vorbesc sunt: Altatelecom International si Tier2 Technologies.
Mentionez ca NU EU sunt cel care face angajari si acest anunt nu se doreste a fi o reclama facuta celor doua companii. Intentia mea este de a instiinta pe cei interesati de o oportunitate pe care eu am cautat-o ani in sir si probabil mai sunt si altii care cauta aceasta oportunitate.
Succes!

FTH e un proiect a lui Telus din cca 2001. L-au revigorat?
Banuiesc ca scurgerea de clientzi catre shaw si novus abia acum se face simtzita.
Fata de un electrical tehnician (fara licentza) e mai bine platit jobul asta?
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Mesajde vame » 28 Feb 2016, 03:39

Dacă lucrezi al ora depinde de de experiență. Dacă ești plătit launit ( piece work) îndată ce ești capabil sa faci singur jobul ( după training) deja câștigi mai bine ( cu condiția sa muncești ).
E cineva interesat?
Chiar zilele astea am vorbit cu cineva care are nvoie de 2 sau 3 baieti.
Dacă va I Teresa za Mi multe detalii puteți sa mă contactați pe.pri T sau txt la 604 723 4649
vame
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde vame » 28 Feb 2016, 03:39

Dacă lucrezi al ora depinde de de experiență. Dacă ești plătit launit ( piece work) îndată ce ești capabil sa faci singur jobul ( după training) deja câștigi mai bine ( cu condiția sa muncești ).
E cineva interesat?
Dacă va I Teresa za Mi multe detalii puteți sa mă contactați pe.pri T sau txt la 604 723 4649
vame
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde vame » 28 Feb 2016, 03:41

E cineva interesat?
Dacă e cineva interesat de mai multe detalii puteți sa mă contactați pe privat sau txt la 604 723 4649
vame
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde vali_atanasiu » 16 Apr 2016, 11:57

Mai este valabil?
vali_atanasiu
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...