• Publicitate

De ce este nevoie pentru munca ca labourer in constructii?

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia British Columbia (Vancouver, Victoria, Burnaby, Surrey, Langley)
Răspunde

De ce este nevoie pentru munca ca labourer in constructii?

Mesajde felesil » 17 Iul 2006, 13:23

Imi spune cineva de ce ai nevoie ca sa lucrezi, pentru inceput, ca labourer in constructii? Ma refer la un safepass sau ceva similar pentru a intra pe santier. Si as mai vrea sa stiu parerea celor care lucreaza in constructii legat de experient. Multumesc
Pe drum spre Vancouver...
felesil
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde fidelguevarra » 17 Iul 2006, 19:42

Unii cer, altii nu cer experienta, insa ca si la majoritatea job-urilor, ai nevoie de anumite certificate (faci un curs de la cateva ore, la cateva zile, luni, contra-cost, de la 50 CAD la cateva mii)...pentru constructii cred ca trebuie sa ai First Aid si WHMIS (cu materiale periculoase). ca sa vezi ce ti-ar trebui pentru anumite meserii (certificate, cursuri), intra aici http://www.jobbank.gc.ca/SearchNJS_en.asp
http://www.youtube.com/watch?v=DEZfikZX ... re=related

Omul cu Sobolani - SA NU ASTEPTI NIMIC
fidelguevarra
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde felesil » 18 Iul 2006, 05:35

multumesc pentru informatii fidelguevarra, chiar am gasit ceva lamuriri pe link-ul de la tine.
Pe drum spre Vancouver...
felesil
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde tache » 22 Iul 2006, 02:12

piata constructiilor in Vancouver este intr-o perioada de boom economic, asa ca toate firmele cauta forta de lucru, drept urmare ca sa lucrezi ca si helper in constructii iti trebuie de obicei doar ceva engleza si uneori bocanci de protectie/casca. unele firme au chiar programe de pregatire gratuite in anumite meserii, dar trebuie sa semnezi cu ele un contract pe o anumita perioada, iar daca pleci mai repede trebuie sa le inapoiezi cheltuielile de pregatire

:shock:

what a cruel world
tache
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde tache » 22 Iul 2006, 02:13

piata constructiilor in Vancouver este intr-o perioada de boom economic, asa ca toate firmele cauta forta de lucru, drept urmare ca sa lucrezi ca si helper in constructii iti trebuie de obicei doar ceva engleza si uneori bocanci de protectie/casca. unele firme au chiar programe de pregatire gratuite in anumite meserii, dar trebuie sa semnezi cu ele un contract pe o anumita perioada, iar daca pleci mai repede trebuie sa le inapoiezi cheltuielile de pregatire

what a cruel world
tache
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Lovin » 23 Iul 2006, 02:35

Eu lucrez in constructii, si nu mi-a trebuit nici un curs.
Pun grout (normal si epoxi - parca asa se scrie) si nu am nici o scoala. Mi-am cumparat safety boots de a Walmart ca erau ieftini : 54 CAD.
Casca si jacheta cu semnele pe ea mi le-a imprumutat prietenul care m-a uat cu el. Pe santier mi-au facut orientation in prima zi de lucru si pe urma: la treaba. Momentan iau 12 si respectiv 15 cad /ora (cand lucrez cu epoxi), sunt la inceput.
Nu raman pe munca asta, insa mi-au venit bani bunicei.
Oricum, decat sa stau sa stau acasa pe social sa joc table si sa beau bere toata ziua, dupa cum am auzit ca fac multi romani din Montreal si Quebec... prefer constructiile, daca nu am ceva mai bun :)
We are all Canucks !
Lovin

Următorul

Înapoi la Canada - British Columbia - Bursa locurilor de munca